Dokdy lze splnit povinnosti vůči zdravotní pojišťovně?

V souvislosti s daňovým přiznáním musí OSVČ též podat Přehled o příjmech a výdajích pro pojišťovnu a případně doplatit zdravotní pojištění. Přehled je nutné podat do jednoho měsíce od podání daňového přiznání. Vzhledem k tomu, že se o den posunul termín pro podání daňového přiznání (na 1. dubna), musí se Přehled pro zdravotní pojišťovnu odevzdat do 1. května.

Doplatek na pojistném pak musí OSVČ doplatit do 8 dnů od podání daňového přiznání. Zde vám den navíc nepomůže, jelikož za den platby se považuje termín připsání platby na účet pojišťovny. Letos vychází poslední den poslání doplatku na 9. dubna, což je však sobota a banky o víkendu peníze nepřipisují.

Vyplněný Přehled o příjmech a výdajích a úhrnu záloh na pojistné je OSVČ povinna předložit všem zdravotním pojišťovnám, u kterých byla v příslušném zdaňovacím období pojištěna, doplnil Jiří Rod, tiskový mluvčí Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR.

DANE.PODNIKATEL­.CZ: daňové formuláře ke stažení, návody pro daňové přiznání, online daňová poradna, daňová kalkulačka pro OSVČ, změny 2011

2 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 22. 2. 2011 17:30

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení SEO - jak na optimalizaci pro vyhledávače

  •  
    Analýza klíčových slov - kde hledat, jak slova vybrat, jak optimalizovat.
  • Metody linkbuildingu - jak získat zpětné odkazy.
  • Vyhodnocování SEO - nesledujte jen pozice.

Detailní informace o školení SEO »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+