Dopravci se bouří proti zákazu jízd

Autodopravci protestují proti návrhu, který počítá s tím, že by kamiony nesměly na dálnice nejen v neděli, ale i v pátek odpoledne. Automobilky a jejich dodavatelé by tím prý přišli o miliardy. Proti rozšíření celoročního zákazu jízd chtějí pořádat protesty.

S návrhem nedávno přišel ministr dopravy Aleš Řebíček společně se šéfem resortu životního prostředí Martinem Bursíkem. Podle našich výpočtů by dopady na průmysl dosáhly 8,5 miliardy, v této částce ale ještě nejsou zohledněny případné škody v sektoru služeb a obchodu, tvrdí viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák.

Pokus návrh projde, kamiony by na dálnice a hlavní silnice nemohly vyrazit v pátek po celý rok mezi 15. a 20. hodinou a téměř po celou neděli. V okolních státech platí nedělní zákaz jízdy po celý rok. V letním období jsou navíc v Německu a na Slovensku omezeny sobotní jízdy, Rakušané mají sobotní odpolední zákaz po celý rok. Jedinou zemí ve střední Evropě, která zakazuje jízdu kamionům i v pátek večer, je Polsko. Zákaz ale platí pouze přes letní prázdniny.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení online marketingu - jak přivádět na web návštěvnost

  • Vyhledavače a PPC kampaně - jak fungují
  • Webová analytika - k čemu jí využít
  • Facebook a další sociální sítě - co a jak komunikovat

Detailní informace o Školení online marketingu »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+