Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Duben živnostníkům nepřál, zkrachovalo jich skoro dvakrát tolik co před rokem

Autor: 329515
Redakce

Z pohledu bankrotů živnostníků patřil duben mezi nejhorší měsíce v posledních letech. Zkrachovalo jich o 82 % více než před rokem.

Počet bankrotů živnostníků se v dubnu meziročně zvýšil o 82 %. Nejvíce narostlo množství krachů v Libereckém a Královéhradeckém kraji. Většina bankrotů byla řešena formou oddlužení, tedy stejným postupem jako v případě osobních bankrotů. Vyplývá to z analýzy společnosti CRIF – Czech Credit Bureau.

Společnosti krachovaly hlavně v Praze

Během dubna bylo podáno 246 návrhů na bankrot obchodních společností a 968 návrhů na bankrot fyzických osob podnikatelů. Je to o 25 návrhů na bankrot obchodních společností a o 52 návrhů na bankrot fyzických osob podnikatelů více než v březnu, uvedla analytička CRIF – Czech Credit Bureau Věra Kameníčková

Co se týče firem, nejvíce bankrotů bylo vyhlášeno v odvětví služeb a odvětví obchodu a pohostinství. V průměru připadlo na 10 000 obchodních společností 33,6 bankrotu. Nejvíce bankrotů vykázala Praha (47). Nejméně bankrotů, konkrétně pouze jeden, bylo vyhlášeno v Ústeckém kraji.

Našli jste v článku chybu?
16. 5. 2014 9:57
nedivím se (neregistrovaný)

Přemýšlím o zavedeném systému a změnách za poslední léta. Vychází mi z toho jediné. Zlikvidovat podnikatele kterým se začíná dařit. Pak mají jednu možnost, buď zůstat při zemi nebo rozjet větší firmu, o což ale mnozí nestojí. Hlavně aby někdo nebyl nezávislý a měl se dobře. Je to jasný záměr.