Jen 1 % Čechů věří, že důchodová reforma pomůže

Více než tři čtvrtiny Čechů se obávají, že kvůli důchodové reformě mohou přijít o naspořené peníze. Pouze jedno procento obyvatel pak věří, že se díky reformě budou mít v penzi lépe. Vyplynulo to z průzkumu agentury STEM/MARK pro společnost Fincentrum.

Z průzkumu dále vyplynulo, že většina respondentů (62 %) má pocit nedostatku informací. Větší informovanost pak pociťují občané s vyšším dosaženým vzděláním a s vyšším příjmem. Rozdílu mezi 2. a 3. pilířem důchodového systému rozumí pouze 27 % dotázaných, zbytek neumí odlišnosti vysvětlit.

Do druhého pilíře by aktuálně vstoupilo přibližně 27 % dotázaných obyvatel České republiky. Častěji jsou pro vstup do nového pilíře rozhodnuti mladí lidé s vyšším stupněm dosaženého vzdělání. Poměr mezi muži a ženami je v tomto parametru vzácně totožný, dodal Petr Stuchlík, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Fincentrum.

Průzkum také ukázal některé zajímavé názory a představy obyvatel o důchodové reformě. Takřka přesná polovina Čechů se domnívá, že v souvislosti s reformou bude muset více spořit na své stáří. Dvě pětiny osob mají s reformou spojenou informaci, že půjdou do důchodu ve vyšším věku. Čtěte více: 4 dilemata, které před vás postaví důchodová reforma

1 názor Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 9. 10. 2011 1:19

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Právo vs. online marketing

  •  
    Jak chránit vlastní značku a obsah.
  • Jak využívat cizí díla pro svoje prezentace.
  • Na co si dát pozor při tvorbě reklamy na internetu.

Více o školení Právo vs. online marketing »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+