Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

HK ČR: Dvě třetiny firem neuvažují přejít na Windows 7

Nový operační systém (OS) Windows 7 z dílny Microsoftu zatím české firmy příliš nezajímá. Jak vyplývá z průzkumu Hospodářské komory ČR (HK ČR) pro Lidové noviny, dvě třetiny firem o přechodu na nový systém ani neuvažují.

Ve firmách stále vévodí již starý systém Windows XP. Jak potvrdil průzkum, na svých počítačích ho má přes 85 procent firem. Jen pouhých deset procent přešlo na nový systém Windows Vista, který je předchůdcem nových Windows 7.

I přesto firmy nevylučují, že s novým OS do budoucna počítají. Jak uvedl pro Lidové noviny Tomáš Krause, technický ředitel internetového vydavatelství Internet Info (vydavatel business serveru Podnikatel.cz), Windows 7 nasadí firma postupně, jak jí budou dodávány nové počítače s předinstalovaným systémem. Počítače, které už ve společnosti máme, dožijí se systémem Windows XP, doplnil Krause.

Našli jste v článku chybu?
25. 11. 2009 9:10
Proč měnit něco, co funguje :)? Já mám na svých třech počítačích Windows XP (plus jeden Linux na serveru), a proč to měnit? Starý HW je málo výkonný a cpát na něj nový systém je vždy nanic. Jednak to bude pomalé, pak stejně člověk ořeže design systému na minimu, pak zjistíte, že vám nefunguje půlka programů (to nemluvím, že neseženete nové drivery na svůj starý HW šrot...), pak zjistíte, že nový OS má problémy komunikovat po síti s počítači na starém OS (či naopak) no a nakonec vám to sebere spo…
24. 11. 2009 21:53
Tomas (neregistrovaný)
Zato u nas ve skole na nej pristi rok prejdeme. Sice to ty pocitace neutahnou ale za neco se penize vyhodit musi ;)