Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

E-shop Mall si pořídil nové kanceláře a výdejnu zboží. Do Alzy to má 4 minuty

Michael Hovorka

Sklad viditelný pro všechny, nový koncept kanceláří i výdejní prodejna a přitom ke konkurentovi 4 minuty pěšky chůzí. Mall.cz se přestěhoval.

Můžete závidět nebo to Mall.cz přát. E-shop, který si v loňském roce připsal 35% růst tržeb, se rozhodl pro akci kulový blesk. Přestěhoval své zaměstnance i vlajkovou prodejnu.

E-shop zůstal v pražských Holešovicích, centrálu však přestěhoval do budovy ArtGen. Paradoxem je, že developer této kancelářské budovy PPF Real Estate neopomněl na svých stránkách uvést, že v budově je sice výdejna Mall.cz, ale jsou to také pouhé 4 minuty chůze do centrálního skladu Alza.cz. Nutno připomenout, že v Holešovicích, v pěšky dostupné vzdálenosti, sídlí i další e-shop Mironet. 

Čtěte také: Balíkomaty ožívají. Provozovatelé se poučili z chyb a lákají na novinky

Největší e-shopy tak mají zákazníci na dosah ruky. Mall.cz přestěhoval do nové budovy nejdříve své zaměstnance, poté i vlajkovou prodejnu. Ta má plochu 200 m2, sklad se zázemím pro zaměstnance 380 m2. Vybrané zboží je prezentováno na stěně, kterou architekti nazvali Mall Wall. 

Co je však nezvyklé, Mall.cz odhalil vnitřnosti svého skladu. Ten je prosklený směrem do ulice. Každý, kdo jde okolo, se tak může podívat, jak to v takovém e-shopu chodí. Konkurence zároveň může sledovat, co všechno má Mall.cz k dispozici skladem a jak často se zaměstnanci v regálech míhají. 

FIN17_soulejova2

Není to však jediné stěhování, které Mall.cz čeká, v září ještě přestěhuje distribuční centrum. To bude nově v Jirnech u Prahy, kde si e-shop nechal vybudovat logistiku přímo na míru.

Mall.cz jde tak ve šlépějích svého mnohem většího a místně blízkého konkurenta, který své prostory v pražských Holešovicích vylepšoval již několikrát. Součásná otevřená podoba, obrovský showroom s množstvím zboží na ukázku, láká denně mnoho zákazníků. Server Podnikatel.cz se byl podívat i v zákulisí, kde funguje plně automatizovaný systém

Našli jste v článku chybu?
8. 8. 2015 23:03

Měl jsem tu čest navštívit výdejnu Mallu v Praze na Smíchově, protože jsem si objednal zboží, které už jinde nebylo. Plocha jak kráva, ale nedostanete tam navíc ani blbou paměťovou kartu, pokud jste si ji neobjednali. Zaplatit musíte předem v automatu... Takže nechápu, na co jsou tam lidi, aby předem objednané a zaplacené zboží přinesli odněkud ze zákulisí. To by zvládl šimpanz za trs banánů.

19. 8. 2015 19:14
Roman (neregistrovaný)

Tohle zrovna u eknih nefunguje - licence je u nás nejčastěji vydána na konkrétní jméno, které je zapsané přímo do textu knihy. Pokud prodejce podporuje darování knihy, musí o to zákazník explicitně požádat, abys e tam objevilo jiné jméno

Např. Palmknihy na to, že knihu mám již koupenou, upozorňují.