Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

#EET má nový rekord, pochlubil se Babiš

Michael Hovorka

Když už ministr financí Andrej Babiš neprosadí změny v EET, které ještě týden před jejím ostrým startem navrhoval, chlubí se alespoň rekordy.

Servery Finanční správy dnes proběhla stomiliontá účtenka, a to dnes v době obědů ve 12:30. Babiš to oznámil na svém twitterovém účtu.

Za první týden existence prošlo přes EET 19 milionů účtenek, za první měsíc pak zhruba 80 milionů účtenek. Počet účtenek se však bude zvyšovat tím, jak se od 1. března začnou v druhé vlně přidávat další povinní účastníci. Tentokrát se bude jednat o maloobchod a velkoobchod včetně většiny e-shopů.

Čtěte také: E-shopy mají smůlu, od 1. března spadnou pod #EET

V první polovině roku odstartuje také účtenková loterie. Ročně se budou v loterii rozdávat peněžité i věcné výhry ve výši 65 milionů korun. Počet výher se tak bude pohybovat od 20 do 30 tisíc měsíčně. Hodnota prvních pěti výher bude v rozmezí od 100 000 do 1 milionu korun, včetně věcné výhry automobilu, komentovala Účtenkovku (název pro účtenkovou loterii) náměstkyně ministra financí Alena Schillerová. Podle ní bude losování probíhat každý měsíc, vždy 15. kalendářní den, a to z účtenek vydaných za předem stanovené období.

Čtěte více: 65 miliónů korun ročně v účtenkové loterii, kterou Babiš nazval Účtenkovkou

Do národní loterie se bude moci přihlásit pomocí EET účtenky každý zákazník, a to buď přes webové rozhraní, anebo pomocí mobilní aplikace. V souvislosti s tím vyhlásilo ministerstvo financí veřejnou zakázku. Do ní se však z žádné oslovených loterijních společností nechce. 

Jistě se například tendru nezúčastní společnost Synot. S přihlášením do tendru nyní nepočítá ani Tipsport nebo Chance a ani jedna z dalších oslovených firem neuvedla, že by se veřejné zakázky chtěla zúčastnit.

Čtěte více: Má Účtenkovka problém? Loterijní společnosti se do účtenkové loterie nehrnou

Našli jste v článku chybu?
12. 1. 2017 20:06
Petr (neregistrovaný)

Problém vidím v to, že se: 1. EET netýká všech, kteří inkasují hotovost 2. týká plateb kartou, které mají elektronickou stopu na bankovních účtech 3. celý projekt EET nepřipravil kvalitně

Daním každou roku už 16 let, ale v poslední době pozoruji, že si finanční správa vše hrozně ulehčuje.

13. 1. 2017 23:28
PetrS (neregistrovaný)

Největší neplatič daní je tu Babiš. Ani ho nenapadne, aby jako neposkvrněný ministr zamáznul známou díru v zákoně, když jí bez mrknutí oka sám využívá.

Jde o korunové dluhopisy. Zloduch Kalousek nechal uzákonit, že když půjčíte rozdrobenou miliardu, nahodíte úrok ne na celek, ale na jednotlivé drobky. Daň z drobku je potom tak malá, že vlivem zaokrouhlení vyjde nula. Babiš to stihnul využít jen tak tak - tuším dva dny před vypršením této možnosti.

Teď má Andrej všechny osobní příjmy z Agrofert…