Elmarco staví v Liberci nové výzkumné a vývojové centrum

Liberecká společnost Elmarco zahájila výstavbu nového výzkumného a vývojového centra v liberecké průmyslové zóně Sever. Na investici za 190 milionů korun přispěla 75 miliony Evropská unie z operačního programu Průmysl a inovace.

Výrobce strojů pro nanovlákenné textilie plánuje, že nové vývojové a výrobní centrum umožní výrazně rozšířit výzkum aplikací nanovláken a také výrobu. Technologii výroby nanovláken vyvinuli vědci Technické univerzity v Liberci. Nanovlákna jsou zhruba tisíckrát tenčí než lidský vlas a odborníci je považují za materiál třetího tisíciletí. Elmarco je v současnosti jediným světovým výrobcem strojů pro výrobu nanovláken v průmyslovém měřítku.

V první fázi vybuduje Elmarco vývojové prostory, laboratoře a konstrukční oddělení, kam přestěhuje vývoj nanovláken, na němž se podílejí nejlepší světové univerzity i výrobci. Vývojové centrum má být hotovo zhruba za rok, na něj pak naváže výstavba nového výrobního závodu. I výstavbu výrobního závodu chce firma financovat s pomocí evropských fondů.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení e-mail marketingu

  •  
    Jak získat e-mailové kontakty
  • Jak udělat e-mailing více relevantní
  • Jak zavést automatizované kampaně

Detailní informace o školení e-mailingu »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+