Evropa dospěla k dohodě. Vznikne dohled nad ratingovými agenturami

Představitelé Evropské unie připravili předběžnou dohodu o znění nařízení, které se týká ratingových agentur. Nařízení tvoří podle Ministerstva financí ČR jeden z významných bodů agendy českého předsednictví.

Nařízení by mělo především upravit podmínky pro registraci ratingových agentur v Evropské unii, pravidla pro vydávání ratingů, prevenci střetů zájmů a pro zvýšení transparentnosti ratingových agentur.

Nově se též zavedou pravidla pro ratingové agentury ze zemí mimo EU, které vydávají ratingy využívané finančními institucemi v EU. Zásadní novinkou se stane dohled nad činností ratingových agentur v rámci EU, kdy budou vytvořeny kolegia orgánů dohledu, která by měla umožnit lepší koordinaci dohledu ratingových agentur.

Dohoda o kompromisním textu nařízení je významným krokem k posílení transparentnosti finančních trhů. Předběžně dohodnutý text podléhá ještě finálním schválením Evropským parlamentem a Radou EU, která se očekávají v nejbližších dnech, uvedlo ministerstvo financí v tiskové zprávě.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Právo pro e-shopy

  •  
    Jak provozovat e-shop v souladu se zákonem.
  • Jak přistupovat k vrácení zboží a spory se spotřebiteli.
  • Jak v souladu s právem marketovat e-shop.

Detailní informace o školení Právo pro e-shopy »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+