Evropská komise navádí k dočasně rozmařilejší politice

Evropská komise a její předseda José Manuel Barroso v pátek vzkázali členským zemím, že Pakt stability a s ním spojená pravidla pro zdravé veřejné finance lze s přihlédnutím k momentální světové situaci porušit. Nyní je důležitější se zaměřit na zvýšení veřejných výdajům, poskytování daňových úlev a ostatní pomoc postiženým odvětvím.

Evropská komise uznala, že v době globální ekonomické krize není dodržování Paktu stability a vyrovnaných veřejných financí tou největší prioritou. V pátek proto oznámila že považuje za důležitější nyní spíše podporovat veřejné výdaje, daňové úlevy a jiné druhy podpory pro nejvíce postižená průmyslová odvětví. Tato opatření by měla ekonomikám napomoci se rychleji vzpamatovat z nastupujícího útlumu. Musí však býti včasná, přesně cílená a dočasná.

Předseda Evropské komise José Manuel Barroso uvedl, že expanzivní politiku je ale nutno provádět chytře a investovat do oblastí klíčových pro budoucí konkurenceschop­nost, jako je výzkum, inovace, čisté technologie, energetická efektivnost, vzdělávání a zvyšování kvalifikace. Tuto středu by předseda měl také předložit návrh opatření schopné stimulovat ekonomiku Evropské unie, jehož hodnota by se měla pohybovat kolem 130 miliard eur a měla by například umožnit půjčky upadajícím odvětvím.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení online marketingu - jak přivádět na web návštěvnost

  • Vyhledavače a PPC kampaně - jak fungují
  • Webová analytika - k čemu jí využít
  • Facebook a další sociální sítě - co a jak komunikovat

Detailní informace o Školení online marketingu »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+