Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Evropská regulace míří do dřevařského průmyslu

Evropská unie se rozhodla více regulovat trh s dřevem. Ode dneška platí nařízení Rady EU a Evropského parlamentu, které stanovuje firmám podnikajícím v dřevařském průmyslu nové povinnosti. Společnosti musí napíklad doložit, že dřevo bylo vytěženo zákonným způsobem založeným na principu trvale udržitelného obhospodařování lesů. Opatření se týká rovněž obchodníků s dřevem a dřevěnými výrobky, kteří na vyžádání musí ukázat doklady, od koho výrobek ze dřeva koupili a komu jej prodali.

Zpřesnění lesní hospodářské evidence rozhodně nepovede k nárůstu povinností pro vlastníky lesa nad rámec současných požadavků. Naším zájmem vždy bude minimalizovat dodatečnou administrativní zátěž, a to zejména pro malé a střední podniky, komentoval Jiří Novák, náměstek ministra zemědělství pro lesní hospodářství. Nařízení nabude v účinnosti 3. března 2013.

Našli jste v článku chybu?
5. 12. 2010 3:46
Ja (neregistrovaný)
Ti to bude vadit jen do doby, nez nekdo nabehne do lesa za tvym barakem, srovna ho nelegalne se zemi, proda drevo jine firme a pravnicky prestane existovat. Ted je osetreny cely retez prodejnich vztahu od vzrostleho stromu az po hotovy vyrobek. Nehlede na to, ze lesy se snad budou kacet i tak, aby tam po nich opet vyrostl novy les a mohl se znovu pokacet, misto toho, aby tam zustala pustina, na ktere se zadny strom neuchyti.