Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Fastfoodům se v Česku daří, tržby rostou o stovky milionů

Redakce

Češi stále více propadají jídlu z rychlého občerstvení a to také přispívá tržbám jednotlivých řetězců. McDonald's si meziročně připsal o 200 milionů více.

Češi za loňský rok snědli 2200 tun hovězího masa na přípravu hamburgerů a spořádali 4000 tun hranolek.

Díky tomu se McDonald's zvýšily meziročně tržby o 200 milionů korun. V celkem 95 restauracích rychlého občerstvení utratili Češi 4,6 miliardy korun. Za vyšší prodej mohou klasické hamburgery a také rozšířená snídaňová nabídka.

Češi totiž stále častěji snídají mimo domov, což potvrdil i Tomasz Rogacz, generální ředitel McDonald's pro Českou a Slovenskou republiku. Kromě McDonald's nabízí rychlé občerstvení i řetězce jako jsou Burger King, KFC a Subway. Většina fastfoodů funguje na principu franšízy. 

Čtěte také: Podívejte se, jak vypadá nový samoobslužný kiosek McDonald's

Našli jste v článku chybu?
26. 1. 2017 23:43
el bunda (neregistrovaný)

Vyjímečně jsem navštívil MC Donald na dálnici u Velkého Meziříčí. Syn si za dvě stravenky v hodnotě 50 kč koupil 2x hranolky v ceně 2x45,-. Na stravenky mu odmítli vrátit 2x 5 kč, tedy dohromady 10,- se slovy obsluhy ,, na stravenky nevracíme". Moje otázka tedy logicky zní, kam se na účtence tato desetikoruna nebo dvě pětikoruny stratily. Ono při jedné neevidované deseti koruně to nic není, ale když si uvědomím, že společnost má v celé ČR 95 provozoven, které jedou každý den v roce, tak asi jde …