Brusel žádá firmy, aby více bojovaly proti úrazům na pracovištích

Evropská unie vyzývá firmy, aby s větší pečlivostí odhalovaly nebezpečí číhající na pracovištích. Nová kampaň Bruselu s názvem „Zdravé pracoviště. Dobré pro vás. Dobré pro podnikání” má ukázat zaměstnavatelům, že zjistit, jaká nebezpečí hrozí jejich zaměstnancům v práci, není nijak byrokraticky náročné a drahé.

Kampaň se zaměřuje zejména na malé a střední firmy, které podnikají ve vysoce rizikových odvětvích, jako je stavebnictví, zdravotnictví a zemědělství. Každý úraz na pracovišti i každá nemoc z povolání jsou zbytečné, prohlásil eurokomisař pro zaměstnanost, sociální záležitosti a rovné příležitosti Vladimír Špidla.

Podle údajů Evropského statistického úřadu každoročně v Evropské unii v důsledku pracovních úrazů zemře 5720 lidí. V České republice to loni bylo 192 osob. Mezinárodní organizace práce odhaduje, že dalších 159.500 pracovníků v EU každý rok umírá na nemoci z povolání. Evropská unie si stanovila cíl snížit do roku 2012 počet pracovních úrazů ve srovnání s rokem 2007 o čtvrtinu.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Právo vs. online marketing

  •  
    Jak chránit vlastní značku a obsah.
  • Jak využívat cizí díla pro svoje prezentace.
  • Na co si dát pozor při tvorbě reklamy na internetu.

Více o školení Právo vs. online marketing »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+