Francouzské palačinky servírují přímo na pražské Národní třídě

Créperie Aux Clochettes leží na pražské Národní třídě tam, kde by ji možná nikdo nečekal. Její interiér je sice trochu přeplácaný, ale na palačinky sem lze zajít s důvěrou.

Restaurace: Créperie Aux Clochettes
Lokace: Národní 37/38, Praha 1
Typ: francouzská kuchyně

O Créperii Aux Clochettes (neboli U Zvonečků) možná neví ani ten, kdo chodí po pražské Národní třídě pravidelně. Je totiž trochu zastrčená ve vnitřním traktu domu a její inzertní tabuli může spěchající chodec nahlížející do výkladů obchodů lehce přehlédnout. Půvabný dvůr, ze kterého se do créperie vchází a kde lze také v teple sedět na zahrádce, návštěvníka docela překvapí. Zatímco na ulici je rušno, za barikádou domu je ticho a klid.

Créperie je jedna poměrně malá místnost, ve které se tlačí bar a stoly a je-li plno, hosté tu sedí doslova tělo na tělo. To nemusí být pro strávníka zrovna příjemné. Pán usedající k vedlejšímu stolu se nám dokonce omluvil, že se k nám musí otočit zády. A nutno dodat, že jsme jeho záda měli při jídle skutečně doslova pod nosem.

Créperie Aux Clochettes

Tomu, kdo dává přednost úsporně zařízenému interiéru bez zbytečností, se v této créperii líbit nebude. Nabělené dřevěné stoly a židle totiž obklopuje dekorace, kterou by si snad ani za deset návštěv člověk nestihl pořádně prohlédnout. Jsou tu naplněné zavařovačky, zvonečky, nádobí v kuchyňských kredencích… Inzeruje-li restaurace francouzskou venkovskou atmosféru v centru Prahy, tak jí to vychází – návštěvník si tu může připadat jako u francouzské babičky, kterou ale na chvíli opustil vytříbený vkus. Postupně totiž převažuje pocit přeci jen přílišné přeplácanosti. A dojem také ruší to, že místní strávníci jsou prostě Češi jako poleno.

Vyzkoušeno: Co může restaurace podnikatelům nabídnout?

Restauraci lze doporučit hlavně pro případ, kdy si chce podnikatel rezervovat více míst pro nějakou plánovanou akci, a to v centru města, v ne zcela tradičním podniku. S parkováním však bude před restaurací problém, zase je ale v dosahu metra.

Ještě před objednávkou jídla jsme vybírali pití. Na můj dotaz, zda má créperie v nabídce cider (tedy mírně alkoholický nápoj z jablek, vyrábějící se především právě ve Francii a v Británii), odpověděla servírka výmluvnou otázkou „Co to je?”. To je v créperii dost zvláštní.

Když créperie, tak palačinky

Strávník, který sem dorazil ve všední den na oběd, může vybírat z denního menu nebo z běžného jídelního lístku. Ochutnali jsme z obou. Z denní nabídky jsme zvolili kyselo s houbami a koprem za 55 korun. Nutno říci, že jsem si na něm opravdu pochutnala. Kyselost s chutí kopru a hub se naprosto vyvažovaly a i proto, že kyselo patří k mým hodně oblíbeným polévkám, musím říci, že toto patřilo k těm lepším, která jsem kdy jedla.

Z běžného lístku jsme zvolili středozemní salát sestávající z kus-kusu, sherry rajčat, papriky, citronu, cibulky, petržele, oliv a olivového oleje (za 119 korn). Moje spolustolovnice s ním byla sice v zásadě spokojená, poměr zeleniny a kus-kusu však příliš nahrával druhé komponentě salátu – a jíst kus-kus bez přísad skutečně není žádná kulinářská slast.

WT100

Dále jsme ochutnali galette – slanou palačinku – s čerstvým špenátem, žampiony, česnekem, zastřeným vajíčkem a sýrem roquefort za 119 korun. Pominu-li detail, že mi galette naservírovali s volským okem, ne se zastřeným vejcem, byla velmi dobrá a čerstvá. Orestované žampiony nakrájené na tenké plátky měly výbornou chuť. Téměř bez chyby byla i crêpe (tedy sladká palačinka) s banány a vanilkovo – čokoládovou polevou (za totožných 119 korun). Čtěte více: Croissant na Vinohradech chutná jako v Paříži

Hodnocení

Podtrženo sečteno, jídlo je v Créperii Aux Clochettes překvapivě dobré a také personál byl – až na zaváhání se ciderem – příjemný. Na jídlo jsme čekali trochu déle, což je ale v tomto případě dobře a známka toho, že se jídlu v kuchyni (snad) poctivě věnují. Za rubriku Gurmán business serveru Podnikatel.cz dáváme créperii čtyři Gurmánské hvězdičky.

Gurmán - hodnocení 4

Čtyři hvězdičky – v rámci hodnocení se jedná o nadstandardní zisk hvězdiček. Vyjadřuje, že ačkoliv je sledovaná restaurace/kavárna ve své kategorii na nadstandardní úrovni, je u ní stále zjevný potenciál ke zlepšení, hodnotitelé zaznamenali drobné, ačkoliv nijak závažné, nedostatky.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Práce s leady v digitálním prostředí

  •  
    Jaké online kanály používat pro získání leadu
  • Jakým způsobem pracovat s leady
  • Jak vyhodnocovat a optimalizovat efektivitu

Detailní informace o školení Práce s leady v digitálním prostředí »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+