Názory k článku
Google potlačuje weby bez originálního obsahu a nacpané reklamou

Okousaná mrkev
Okousaná mrkev (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
16. 2. 2012 18:23 Nový

Super

celé vlákno

Blbost cituji: "Pozitivní je, že je zde vidět další posun k vylepšení algoritmu ve smyslu: co chce uživatel, to Google najde. Tedy snaha co nejvíce nabízet uživateli kvalitní obsah na zadanou frázi, klíčové slovo"...... to už dávno není pravda. Google je sice hodně dobrý, ale byl už lepší. Pořád neumí najít město "Kladno", protože je to pro něj slovo "kladný" atd.. Nedá se již hledat pomocí logických prvků jako AND OR NOT, když chci najít informace o tom co je to třeba procesor, tak jsou výsledky plné odkazů na e-shopy apod.... opravdu, dříve se hledalo lépe!!!

Firejs
Firejs (neregistrovaný) ---.mendelu.cz
16. 2. 2012 20:19 Nový

Re: Super

celé vlákno

Tak to asi používáte špatný google, neboť ten po zadání "Kladno" vypíše jen stránky a mapu, týkající se města Kladna.

"Procesor" na druhém místě (první je placená inzerce) zobrazí Wiki a můžete si vypomoct dopsáním -"e-shop", ale tady souhlásím, že ne vždy to funguje.

Dave
Dave (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
18. 2. 2012 13:15 Nový

Konec webu zdarma

celé vlákno

No a z ceho asi i ty kvalitni stranky ziji? Z nadseni autoru? Pokud je obsah zdarma, tak je zpravidla placen reklamou. Pokud reklama posle stranku do pryc, tak si ji lide nebudou moci najit a reklama prestane vydelavat. Takze bez reklam, ale placeny obsah.
Google by se mel spis zamerit na to aby vracel kvalitni obsah ikdyz s hromadou reklamy. Ale radsi budu mit stranky s 5 banerama, kde se dozvim co potrebuju, nez stranku s 1 banerem, kde stejne nenajdu co potrebuju. Jenze proc jit slozitou cestou, kdyz to jde jednoduse.

PetrS
PetrS (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz
19. 2. 2012 11:19 Nový

Re: Konec webu zdarma

celé vlákno

Myslím že tohle přesvědčení je mylné. Pokud má stránka jeden baner, uživatel ze zvědavosti na něj klikne a google nepenalizuj. Pokud má banerů více, uživatel je znechucen, banery ignoruje a google penalizuje. O tom to je. Více banerů prostě neznamená více peněz a pod. Důležité je zákazníkům nabízet co opravdu potřebují a ne co si nějaký hloupá PR specialista namyslí.

MCHJ
MCHJ (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz
18. 2. 2012 17:33 Nový

ILUStRAČNÍ OBRÁZEK

celé vlákno

Co má, vážený autore, společného http://browsersize.googlelabs.com/ s vaším článkem o systematice vyhledávání Google? Co přesně si tím otestuji?

Dle mého jde o utilitu, která ukazuje kolik webu bude vidět na jak velkém rozlišení monitoru... (odtud název browsersize)

PetrS
PetrS (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz
19. 2. 2012 23:13 Nový

Re: ILUStRAČNÍ OBRÁZEK

celé vlákno

Ano věta "Provozovatelé stránek si mohou nový algoritmus ověřit pomocí online nástroje" je blábol, který by měli opravit. Tam jen uvidím jak velký mají lidi obvykle monitor, ale s novým algoritmem to nemá nic společného. Pokud přece jen něco, zasloužilo by si to vysvětlit. Čte někdo z redakce diskuzi ? Nebo si jen google objednal PR článek a nějak to zapomněl opravit ?

Michael
Michael (neregistrovaný) 193.179.76.---
22. 2. 2012 17:46 Nový

Re: ILUStRAČNÍ OBRÁZEK 2

celé vlákno

stejné jako vašemu nechápavému kolegovi před vámi:

Stačí si pročíst článek a zjistit, že jde o layout stránek a o to, kde začíná nezávislý text a kde bannery. ČIli jak moc musí čtenář hledat ten text, který hledá, nebo scrollovat z vršku stránky.
Proto logicky tento nástroj je důležitý a dobrý pro ty, co ho umí používat a slouží přesně k tomu, k čemu byl popsán - jenom to bylo asi hůře vysvětleno nebo vytrženo z kontextu.
Ještě lépe to ale vysvětluje tento odkaz: http://browsersize.googlelabs.com/static/about-browser-size.html

PS: Nejsem z Googlu a nikdy nebudu :-D Ale na tohle jsem musel reagovat, protože stačí číst a nekomentovat pak mimo smysl článku.

Michael
Michael (neregistrovaný) 193.179.76.---
22. 2. 2012 17:44 Nový

Re: ILUStRAČNÍ OBRÁZEK - odpověď

celé vlákno

No co byste asi myslel? Programujete snad? Stačí si pročíst článek a zjistit, že jde o layout stránek a o to, kde začíná nezávislý text a kde bannery. Čili jak moc musí čtenář hledat ten text, který hledá, nebo scrollovat z vršku stránky.
Proto logicky tento nástroj je důležitý a dobrý pro ty, co ho umí používat a slouží přesně k tomu, k čemu byl popsán - jenom to bylo asi hůře vysvětleno nebo vytrženo z kontextu.
Ještě lépe to ale vysvětluje tento odkaz: http://browsersize.googlelabs.com/static/about-browser-size.html

PS: Nejsem z Googlu a hrozně se mi líbí, jak se všichni v diskuzi do té slečny z Googlu navážíte :-D

navštěvník
navštěvník (neregistrovaný) ---.cust.sloane.cz
21. 2. 2012 14:33 Nový

Skvělé

To je skvělé, takže když mám stránky naprosto bez reklam (jakože mám) tak jsem na prvním místě, že? Nesmysl, za vším hledej byznys v tomto případě google byznys své google reklamy penalizovat nebudou tudíž uživatelé se jim jen pohrnou ;)

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+