Google rozšiřuje možnosti adresáře firem, nově nabízí především analytické nástroje

Google útočí na konkurenční firemní adresáře. Přináší bezplatný nástroj tzv. Přehled, který nabízí informace o vyhledávání záznamů firmy ve vyhledávači Google i na Mapách Google. Přehled nabízí i data o trendech a uživatelích.

Zejména pro menší firmy je funkce Přehled jednoduchý a rychlý nástroj, jakým dát o sobě vědět, získat základní analytické informace zdarma a pochopit tak procesy vyhledávání, které usnadní další podnikatelské rozhodování nebo inspirují k novým nápadům, říká Daniel Nohel, Industry Sales Manager českého Googlu. Ten doplnil, že pro registrované záznamy existují data zatím za posledních třicet dnů. Později však budou nové informace přidávány každý den.

Google navíc svůj adresář firem propojil s novou službou Street View, pomocí které uživatel vidí mapy v panoramatických fotografiích, které tak zobrazují hledané místo na mapě v reálném zobrazení. Je-li místo, kde se společnost nachází (a je zaregistrované na Mapách Google), zmapované pro Street View, objeví se při zobrazení informací o hledané společnosti možnost na něj přepnout. Uživatel tak vidí danou restauraci, obchod či sportovní klub přímo ve Street View, informuje Google.

Bezplatnou registraci do firemního katalogu Firmy.cz nabízí i přímá konkurence Googlu český vyhledávač Seznam.cz. Ten rovněž nabízí propojení firemních údajů s informacemi na mapách.

1 názor Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 3. 11. 2009 17:27

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Online Public Relations aneb PR sociálního věku

  •  
    Jak se liší digitální PR oproti klasickému PR.
  • Jak tvořit tiskové zprávy.
  • Jak monitorovat a vyhodnocovat PR.

Detailní informace o školení s Danem Dočekalem »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+