Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

HK: Stávka se dotkne hlavně podnikatelů a občanů

Podnikatelé nesouhlasí s formou stávky, kterou odbory vyhlásily na tento čtvrtek. Jak uvedl prezident Hospodářské komory ČR Petr Kužel, na stávku doplatí hlavně podnikatelé a občané. Přerušení dopravy na celý pracovní den a připravované blokády hlavních dopravních tahů omezují podle Kužela práva ostatních občanů, když jim znemožní nebo omezí možnost pracovat nebo se volně pohybovat po území republiky.

Lidé se nedostanou do práce, zboží důležité pro výrobu se nedostane na místo, rychle se kazící potraviny nedorazí do obchodů. Značné hospodářské ztráty tak zaznamená nejen stát, ale především podnikatelé, kteří v uplynulých měsících vyvinuli velké úsilí, aby po krizi nastartovali české hospodářství k růstu, aby udrželi pracovní místa a případně nová vytvořili, doplnil Petr Kužel.

Našli jste v článku chybu?
13. 6. 2011 15:18
Kahovec (neregistrovaný)
Opakuji: podnikatel není občan? Má snad jiná práva? Jak jsou definována? Výší příjmu? A dále: jak víte, že přijde o víc? Jsou někde nějaké výpočty? Docela by se hodily, protože OSVČ (například instalatér) nemusí nutně přijít za den o méně než zaměstnanec banky či úřadu.
13. 6. 2011 12:15
Kahovec (neregistrovaný)
Jaký je rozdíl mezi podnikateli a občany? Podnikatelé nejsou občany? A ještě jedna otázka: několikanásobně a řádově vyšší (miliardy proti 200 milionům) hospodářské ztráty způsobené touto vládou (nedostatečně vybraná DPH, ztráty způsobené bývalým ministrem Drobilem atd.) se podnikatelů a vůbec všech občanů nedotknou?