Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

I řemeslník nebo stánkař by měl umožnit zákazníkovi platit kartou

Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed
Jana Knížková

Možnost platby kartou zvyšuje počet potenciálních zákazníků. Podnikatel bez provozovny nemusí zůstat bez výhody. Využít může mobilní platební terminál.

Obchodník, který nenabízí možnost zaplatit za zboží nebo službu kartou, přichází o velké procento svých potenciálních zákazníků. Ti se nechají od nákupu zcela odradit nebo odchází ke konkurenci. Většinou jde o podnikatele, kteří inkasují mimo provozovnu, nebo žádnou provozovnu nevlastní. Jako například řemeslníci nebo stánkaři.

Čtěte také: Kasírujete zákazníka mimo provozovnu? Zvažte mobilní platební terminál

Ilustrační obrázek
Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed

Ilustrační obrázek

Podnikatelé, kteří inkasují mimo provozovnu, nemusí zůstat znevýhodněni. Využít mohou mobilní platební terminály, tzv. mPOS. Zařízení mPOS je natolik jednoduché, že obsluhu zvládne každý i bez školení, vysvětluje Marcel Gajdoš, manažer společnosti Visa Europe. 

Chytrý telefon nebo tablet je nutnost

Provozovatel terminálu potřebuje chytrý telefon nebo tablet s operačním systémem Android nebo iOS a pochopitelně i připojení k internetu. Dále také speciální aplikaci, která je přenosnou pokladnou a zároveň zajišťuje komunikaci mezi terminálem a bankou. Terminál, který slouží pro samotnou platbu a její potvrzení zákazníkem, je s mobilem propojen prostřednictvím Bluetooth.

Mobilní terminály, které umožňují bezhotovostní platbu podnikatelům mimo provozovnu, nabízejí banky jako například ČSOB. Díky přenosnému terminálu tak lidé zaplatí za provedenou práci přímo řemeslníkovi u sebe doma nebo zelináři na trhu. Obchodník pak může kupujícímu odeslat potvrzení o přijetí platby elektronicky formou SMS nebo e-mailem, vysvětlila už dříve pro server Podnikatel.cz Pavla Hávová, mluvčí ČSOB.

Čtěte také: I malý živnostník může přijímat bezhotovostní platby, jsou tu mobilní terminály

Brand

Mobilní platební terminály nabízí od začátku tohoto roku také UniCredit Bank. Pozadu nezůstala ani Era nebo Česká spořitelna. Jde o jednoduchý platební systém, který komunikuje prostřednictvím mobilního telefonu nebo tabletu, uvádí Česká spořitelna na svých stránkách.

Výhody mPOS

  • Jednoduchost a rychlost
  • Mobilita
  • Úspora času i peněz
  • Zvýšení zisku

mPOS se chystá na elektronickou evidenci tržeb

Mobilní platební terminály se také technicky připravují na chystanou elektronickou evidenci tržeb. Nejen, že umožní živnostníkovi mobilní bezkontaktní platby a vystavovat elektronické účtenky, ale také umožní online odesílání informací o tržbách Finanční správě ČR.

Našli jste v článku chybu?
23. 7. 2015 12:39
xf (neregistrovaný)

Ale hlavně, já jako zákazník řemeslníka radši zaplatím radši o ta procenta více, v případě řemeslníka to bude více než 2%, ale řemeslníkovi. Ne darmožerům, to mi nic nedá.

Jde ještě o to, že až za třeba 10 let budu potřebovat řemeslníka, tak chci abych ho v rozumné lhůtě sehnal. A abych ho sehnal, musí jich být dostatek. Aby jich byl V BUDOUCNU dostatek, musí být DNES slušně zaplaceni, aby na ta řemesla dnes mladí šli.

Krmením darmožerů, co se zkouší přisát na řemeslníka, nic nzískám ani dnes,…

23. 7. 2015 1:40
Dan (neregistrovaný)

Nějak nevidím důvod proč by řemeslník měl brát karty? Zákazník si ho volá přece na něco, tak ví, že bude potřebovat platit a může si na ten den pohodlně zajistit peníze...

Navíc řemeslníci mají většinou kalendáře pěkně nabité. Bratr je elektrikář ve městě s cca 100 000 obyvateli a má kalendář narvaný na měsíc a půl dopředu a některé termíny má obsazené už půl roku dopředu.

Známý je zase stolář z Prahy a kompletně zaplněný kalendář má na měsíc, některé termíny několik měsíců předem.

A j…