Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

I smlouvy uzavřené po telefonu platí

Sdružení Spotřebitel net vydalo opět varování před smlouvami uzavřenými po telefonu. Řada lidí si totiž neuvědomuje, že během telefonního rozhovoru uzavřela smlouvu a je velice překvapena, když je po nich požadováno plnění. Jak upozorňuje sdružení, pouze o několik málo smluv musí být uzavřené písemnou formou.

Problémem smlouvy uzavřené přes telefon je absence kompletních informací týkajících se výrobku, nebo služby. Vyškolení operátoři volí slova tak, aby výrobek, nebo služba vypadala neodolatelně a v praxi dochází k zamlčování podstatných informací, doplnila Marie Vrábelová ze sdružení Spotřebitel net.

Spotřebitel však může i od smlouvy uzavřené po telefonu odstoupit bez sankce a bez udání důvodu do 14ti dnů od přijetí plnění. Doporučuje se to udělat písemně.

Našli jste v článku chybu?
26. 5. 2011 15:10
Dobrý den, jde o tzv. "aktualitu", tedy krátkou zprávu, v článcích samozřejmě problematiku vždy podrobně rozebíráme. Pokud se toto téma ocitne v našem redakčním plánu, rozhodně je probereme do detailů. S pozdravem Daniel Morávek
26. 5. 2011 14:46
Marika (neregistrovaný)
Čekala bych trochu podrobnější článek.... ale to je asi bohužel běžný problém, něco se nastíní, ale málokdo si už dá tu práci vlastně něco pořádného sdělit, přidat odkazy na relevantní materiály, zákony, atd.