Informační linka k datovým schránkám pojede i přes víkend

Už jen desítky hodin zbývají do ostrého spuštění systému datových schránek. V neděli 1. listopadu se všechny dosud neaktivované datové schránky aktivují a od příštího týdne by až na výjimky měla již všechna komunikace mezi firmami a úřady probíhat elektronickou cestou.

Pošta a ministerstvo vnitra provozují informační službu datových schránek, která je schopná na základě konkrétního telefonátu poskytnout informaci, jestli schránka byla zřízena, jestli údaje byly či nebyly doručeny a poradit, co dál, dodal v rozhovoru pro server Podnikatel.cz Petr Stiegler, šéf eGovernmentu České pošty. Informační linka bude v provozu i o víkendu, její telefonní číslo je 270 005 200.

Právnické osoby zapsané v obchodním rejstříku, které mají ze zákona povinnost schránku využívat a které si ji doposud neaktivovaly, mohou použít pro přihlášení již doručené aktivační údaje. Pokud údaje firma ztratila, může si nové vyzvednout na Czech POINTech. Čtěte více: Petr Stiegler: Pokud bude někdo datovou schránku ignorovat, vystavuje sám sebe riziku.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení Google Analytics pro pokročilé

  •  
    Jak využít nové funkce Google Analytics
  • Vyhodnocování pomocí Multichannel funnels
  • Neopakujte chyby při vyhodnocování dat.

Informace o školení Google Analytics »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+