Investice do nemovitostí by měly opět narůstat

Přímé investice do komerčních nemovitostí v Evropě se v první polovině roku 2009 udržely na 24 miliardách EUR, což činí zhruba 40% pokles oproti druhé polovině roku 2008. Vyplývá to z průzkumu společnosti Jones Lang LaSalle.

Věříme, že evropský trh již dosáhl svého dna, co se týká objemů transakcí a vzhledem k zvýšenému zájmu investorů, můžeme v druhé polovině tohoto roku očekávat nárůst v objemech. Ve druhém čtvrtletí se výnosy za nejlepší kancelářské nemovitosti poprvé od poloviny roku 2007 stabilizo­valy, uvedl Tony Horrell, vedoucí evropského oddělení kapitálových trhů Jones Lang LaSalle.

Celkový objem investic sice zůstal na relativně nízké hladině, protože se stále neshodují cenová očekávání prodávajících a kupujících, ale propad cen nemovitostí na druhou stranu přitáhl pozornost investorů s dostatečným vlastním kapitálem.

V tuto chvíli trh ovládají majetní jednotlivci a hráči s vlastním kapitálem, neboť hypoteční a úvěrové trhy zůstávají do velké míry omezeny. Poskytování půjček je nadále obtížné a drahé a u většiny velkých transakcí je financování poskytnuto prodávajícím nebo je zabezpečeno předem dohodnutými finančními balíčky, dodává Tony Horrel. Čtěte také: Tip pro začínající developery: jak uspět s projektem v bance.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení App Store optimalizace

  •  
    Jak dostat svou mobilní aplikaci mezi lidi
  • Jak na akvizici uživatelů mobilních aplikací na českém i světovém trhu
  • Jak správně spustit, propagovat, měřit a vyhodnotit svoji aplikaci v Google Play i v Apple App Store

Detailní informace o školení App Store optimalizace »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+