Jak se zapojujete do přípravy vládních dokumentů, ptá se ministerstvo

Odbor reformy regulace a kvality veřejné správy Ministerstva vnitra zveřejnilo na svých internetových stránkách anketu, kterou využije pro vyhodnocení vládního pilotního projektu zapojování veřejnosti do přípravy vládních dokumentů. Jak se zapojujete do přípravy vládních dokumentů? – ptá se ministerstvo.

Ministerstvo v anketě zjišťuje, jak se respondenti o možnosti účastnit se veřejných konzultací dozvěděli, jaké byly jejich motivace k zapojení do diskuze, jestli byla lhůta k vyjádření dostatečná, materiály k diskuzi srozumitelné a orientace na webu, kde materiály „visely”, pohodlná.

Ministerstvo zajímá také to, jak by se chtěli respondenti do budoucna k materiálům vyjadřovat a poskytuje prostor také pro případné připomínky.

Business server Podnikatel.cz před časem upozornil, že materiály jsou na internetových stránkách ministerstev ukryté a celém projektu se málo ví. Podle toho pak také vypadal počet účastníků veřejných konzultací. Čtěte více v článku Občane, máš smůlu. Veřejná diskuse ke znění zákonů není pro každého.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení UX: Jak zapojit uživatele do designu

  •  
    Jak dostat ono tajemné UX do designu.
  • Ve kterých fázích zapojit uživatele, abyste dostali nejvíc muziky za nejmíň peněz.
  • Jak vytvářet jednoduché a srozumitelné persony

Detailní informace o školení UX »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+