Jak zvýšit konkurenceschopnost Evropy a ČR?

Nejen tuto otázku si kladli účastníci včerejší konference konané pod záštitou poslanecké sněmovny a která nesla název Odstraňování bariér konkurenceschop­nosti EU a ČR. Se svými příspěvky vystoupili odborníci z vysokých škol, zástupci podnikatelů a odborů a představitelé různých ministerstev. Celou akci pořádalo Vzdělávací středisko na podporu demokracie.

Zachování evropského postavení ve světové ekonomice a zachování prosperity EU bude čím dál těžší úkol, shodli se účastníci konference. Aby si svoji výsadní pozici Evropa udržela, musí nutně zvýšit svoji konkurenceschop­nost. To se dá docílit především odstraňováním přetrvávajících technických a organizačních bariér, které brání volnému pohybu zboží a služeb.

Řečníci často také apelovali na zkvalitnění systému vzdělávání, který podle nich tvoří základ úspěšné ekonomiky. Vytýkali státu značnou rigidnost vzdělávání a nedostatek předávání praktických znalostí. Na systému vzdělávání by se podle nich tak měly podílet i firmy, které by tak lépe mohli ovlivnit potřebné zaměření studentů.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Landing page jako součást inbound marketingové strategie

  •  
    Jak vytvářet landing page do 1 hodiny
  • Jak postavit na nohy vaše současné landing page
  • Jak vyhodnocovat všechny vaše vstupní stránky webu

Detailní informace o školení Landing page jako součást inbound marketingové strategie »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+