Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Jakost pohonných hmot se v červenci zhoršila

Z celkového počtu 149 v červenci odebraných vzorků pohonných hmot nevyhovělo jakostním požadavkům 17 vzorků, tj. 11,4 procent. Vyplynulo to z výsledku pravidelných kontrol České obchodní inspekce. Závady u vzorků automobilového benzinu, motorové nafty a bionafty byly zjištěny v obsahu etanolu, kyslíku, síry a tlaku par. U motorových naft byly zjištěny odchylky v bodu vzplanutí a závady v obsahu síry.

Při srovnání s výsledky kontrol v ostatních měsících letošního roku je výsledek červencové kontroly zatím nejhorší. V březnu nevyhovělo jakosti 10,5 % vzorků. Ale například v měsíci lednu neprošly kontrolou jen 4 procenta vzorků pohonných hmot.

Našli jste v článku chybu?
19. 8. 2010 9:36
Dobrý den, ne, požadovanou informaci publikovat nebudeme. Nemáme ji k dispozici a pokud bychom ji měli a zveřejnili ji, dopustili bychom se porušení zákona. Tím se ostatně řídí i ČOI, zasílám vyjádření mluvčího Tomáš Vozába: "Takovéto informace opravdu zveřejňovat nemůžeme." S pozdravem, Michael Hovorka šéfredaktor
19. 8. 2010 1:20
t (neregistrovaný)
hm a informace o cenzuře informací o které stanice se jedná se na podnikatel.cz nedozvíme ??? neměli byste místo toho už informovat čtenáře o zasláné žádosti o svobodném přístupu k informacím a tlačit inspekci ať přestane cenzurovat výsledky kontrol a sdělí veřejnosti KDE SE ŠIDÍ a KDE JE NEBEZPEČNÉ TANKOVAT ?