Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Jsi gay? Tak tu nejsi vítán. Inspekce práce prověřovala diskriminaci v práci

Michael Hovorka

Do výkonu státního úřadu inspekce práce patří také kontrola diskriminace a nerovného zacházení v zaměstnání, a to i před vstupem do něj.

Teprve až nyní zveřejnil Státní úřad inspekce práce (SÚIP) data k diskriminaci v zaměstnání za rok 2014. Diskriminován může být podle inspekce zaměstnanec či uchazeč o zaměstnání z důvodu rasy, etnického původu, národnosti, pohlaví, sexuální orientace, věku, zdravotního postižení, náboženského vyznání, víry či světového názoru. V případě, že je se zaměstnancem či uchazečem o zaměstnání zacházeno méně výhodně z jiného důvodu, může se jednat o nerovné zacházení a inspekce poté ihned uděluje pokuty.

Ilustrační obrázek
Autor: Olivia Garza Garcia / Shutterstock.com, podle licence: Rights Managed

Ilustrační obrázek

Celkové údaje za rok 2015 teprve budou

V roce 2014 i 2015 probíhaly kontroly v této oblasti. Za rok 2015 ještě nejsou souhrnné údaje, ale z informací za rok 2014 vyplývá, inspekce zjistila celkem 75 případů nerovného zacházení, k němuž nejčastěji docházelo v oblasti odměňování. 60 případů nerovného zacházení inspektoři odhalili v souvislosti s agenturním zaměstnáváním.

K 63 zjištěným případům diskriminace nebo nerovného zacházení pak došlo v souvislosti se vznikem pracovního poměru, přičemž se nejčastěji jednalo o diskriminační inzeráty. Za to si zaměstnavatelé vysloužili celkem 112 pokut ve výši přesahující 4 a půl milionu korun.

Čtěte také: 686 stížností na zaměstnavatele. Inspekce práce rozdala pokuty za miliony

Na diskriminaci si stěžuje relativně málo zaměstnanců

Na diskrimanaci si však v Česku stěžuje málo zaměstnanců v porovnání s ostatními podněty. Ze všech nahlášených případů, které inspekce v roce 2014 prověřovala, tvořily tyto podněty pouhá 4,4 %.

Kdo chce poslat kontrolu na svého bývalého zaměstnavatele, může tak učinit anonymním e-mailem. Inspekce práce se i tak bude podnětem zabývat. Anonymní podněty e-mailem totiž tvoří podstatnou část přijatých oznámení. Mnohdy se jedná o elektronickou adresu pravdědopodobně vytvořenou pouze za tímto účelem, potvrdila serveru Podnikatel.cz Ivona Foltisová, mluvčí Státního úřadu inspekce práce.

test 2

Čtěte také: Jak poslat na firmu kontrolu? Anonymním e-mailem. Potvrzuje to inspekce práce

Inspekce práce dál nezahálí. Údaje ohledně diskriminace za rok 2015 stále ještě zpracovává, má však už výsledky celkové činnost za prosinec. Provedla celkem 1752 kontrol u zaměstnavatelů a rozdala pokuty převyšující 13 a půl milionů korun.

Našli jste v článku chybu?
11. 1. 2016 17:25

Kdyby tam nebyla ta poslední věta tak by se to, až na ten slovník, dalo brát jako humorná historka. Každopádně heterák se v takovém prostředí může cítit dost divně. Zase ne na všech homo je to vidět. Já sem v rámci školy a práce žádného homo nepotkal, což je, pokud podíl na populaci je skutečně ta 4 % (tedy každý 25.), což je buď hodně velká náhoda nebo jsem je ve skutečnosti potkal, ale prostě to o nich nevěděl.

Každopádně dokud to nebudu vědět nebo se dotyčný nebude nějak zviditelňovat/ex­hib…

11. 1. 2016 15:37
Dan (neregistrovaný)

Opravdu je podle Vás typickým zástupcem gayů transexuál v karnevalové masce s trsem balonku? Chápete že gay je i policista, voják, učitel, hokejista, právník, boxer, atlet, fyzik, nebo pokladní v supermarketu a o to v tom článku jde především? Věřím že jste inteligentní lidi a chápete že tohle schematický myšlení je slepá cesta.