Hlavní navigace

Jste nejlepší? Dokažte to v evropské konkurenci

 Autor: www.isifa.com
Redakce

Evropská komise chce i letos ocenit a podpořit úspěšné podnikatelské projekty. Do velké unijní soutěže se můžete přihlásit i vy.

Evropská komise pořádá už sedmý ročník soutěže Evropské ceny za podporu podnikání, ve které oceňuje a odměňuje nejúspěšnější projekty veřejné správy zaměřené na podporu podnikání a podnikavosti v celé Evropě. Účastnit se jí mohou vnitrostátní, regionální a místní správní orgány a partnerství veřejného a soukromého sektoru usilující o podporu ekonomiky a podnikání ve svém regionu.

Ilustrační obrázek
Autor: www.isifa.com

Uspějí letos v Evropských cenách za podporu podnikání i Češi? 

Soutěž probíhá ve dvou fázích. Úspěšné subjekty vybrané v národním kole soutěže se mohou ucházet o ocenění na evropské úrovni. V evropském kole vybere mezinárodní porota vítěze každé kategorie a vítěze Velké ceny poroty. Slavnostní vyhlášení výsledků a udílení cen proběhne v listopadu 2013 v litevském Vilniusu.

Přihlášky do českého národního kola soutěže je možné zasílat do 1. června 2013 na adresu uvedenou v přihlášce, kterou naleznete v dokumentech ke stažení. Národním koordinátorem soutěže v České republice je Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Soutěžní kategorie

Cena za podporu podnikatelského ducha — oceňuje aktivity, které podporují podnikatelské myšlení a podnikatelskou kulturu zejména u mladých lidí a žen.

Cena za investice do dovedností — oceňuje iniciativy vedoucí ke zlepšení podnikatelských, odborných, technických a manažerských dovedností.

Cena za rozvoj podnikatelského prostředí — oceňuje regionální nebo místní iniciativy vedoucí k zakládání a růstu soukromého podnikání, zjednodušení legislativních a zákonných procedur a implementaci principu „mysli především na malé“ ve prospěch malých a středních podniků.

Cena za internacionalizaci podnikání — oceňuje aktivity zaměřené na podporu malých a středních podniků, které umožní lépe využít příležitosti, které nabízí trh v Evropské unii i ve světě.

Cena za podporu rozvoje zelených trhů a efektivního využívání zdrojů — letošní novinka uznává postupy, které malým a středně velkým podnikům pomáhají v přístupu na zelené trhy a pomáhají jim zlepšit efektivitu využívání jejich zdrojů například formou rozvoje ekologických dovedností, zajišťováním kontaktů i financováním.

Cena za odpovědné podnikání přístupné všem — oceňuje ty, kteří podporují společenskou odpovědnost podniků a udržitelné obchodní praktiky v sociální oblasti nebo v oblasti životního prostředí. Tato kategorie rovněž oceňuje úsilí o podporu podnikání mezi znevýhodněnými skupinami, jako jsou nezaměstnaní, zdravotně postižené osoby a příslušníci národnostních menšin.

Z historie soutěže

Evropské podnikatelské ceny za podporu podnikání se udělují už od roku 2006. A to za vynikající výsledky v podpoře podnikání malých podniků na vnitrostátní, regionální a místní úrovni. Soutěže se od jejího zahájení zúčastnilo více než 2 000 projektů, které podpořily vytvoření celkem více než 10 000 podniků. Cílem soutěže je mimo jiné propagovat a sdílet příklady osvědčených politik a postupů v oblasti podnikání, zlepšit povědomí o úloze, kterou podnikatelé v evropské společnosti sehrávají, a podpořit a inspirovat potenciální podnikatele. Podnikání je totiž nejvýznamnější hnací silou hospodářského růstu a tvorby pracovních příležitostí.

V soutěži už bodovali i Češi. Například v roce 2009 získal mezinárodní uznání projekt Podnikatelského inovačního centra Zlín v kategorii Cena za rozvoj podnikání.

Další informace o Evropských cenách za podporu podnikání naleznete na Twitteru, případně můžete navštívit její oficiální stránky na Facebooku.

Našli jste v článku chybu?
Měšec.cz: Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

DigiZone.cz: Skylink: zpožděný kanál Prima +1

Skylink: zpožděný kanál Prima +1

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Podnikatel.cz: EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

Vitalia.cz: Jsou čajové sáčky toxické?

Jsou čajové sáčky toxické?

Lupa.cz: Insolvenční řízení kvůli cookies? Vítejte v ČR

Insolvenční řízení kvůli cookies? Vítejte v ČR

Vitalia.cz: Jak vybrat ořechy do cukroví a kde mají levné

Jak vybrat ořechy do cukroví a kde mají levné

120na80.cz: Na ucho teplý, nebo studený obklad?

Na ucho teplý, nebo studený obklad?

Podnikatel.cz: Dva doklady netřeba, dejte to na účtenku k EET

Dva doklady netřeba, dejte to na účtenku k EET

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

Měšec.cz: Jak vymáhat výživné zadarmo?

Jak vymáhat výživné zadarmo?

Měšec.cz: 6 změn v novele občanského zákoníku

6 změn v novele občanského zákoníku

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Podnikatel.cz: Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Lupa.cz: Proč firmy málo chrání data? Chovají se logicky

Proč firmy málo chrání data? Chovají se logicky

Vitalia.cz: 9 největších mýtů o mase

9 největších mýtů o mase

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Root.cz: Kamery Sony se dají ovládnout na dálku

Kamery Sony se dají ovládnout na dálku

DigiZone.cz: Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life