Kamenné obchody spustí vlastní e-shopy

Novou zbraní kamenných obchodů se mají stát jejich internetové e-shopy. Tento trend se má během příštího roku rozšířit ve velké míře. Potvrdil to výzkum mezinárodní poradenské společnosti DTZ, z kterého zároveň vyplynulo, že mezi nejvyhledávanější zboží na českém internetu se řadí spotřební elektronika, nábytek, počítače, oblečení a mobilní telefony.

Novinkou na trhu se mají stát on-line potravinové řetězce. Společnost Tesco oznámila, že od příštího roku spustí na zkoušku vlastní e-shop. V něm si zákazníci budou moci objednat čerstvé, mražené i trvanlivé potraviny. Konkurenční řětezec Globus v současnosti umožňuje on-line objednávku masa a uzenin a bezlepkových potravin. Zákazníci si však zboží musí osobně vyzvednout. Další velký hráč na trhu, společnost Ahold, o on-line obchodu zatím neuvažuje.

Platí, že časem již pouhý on-line prodej nebude znamenat zásadní výhodu. Bude nutné, aby prodejci také zkvalitňovali úroveň doplňkových služeb a servisu, zajišťovali dopravu zboží včetně odborné instalace, odvoz a likvidaci starých spotřebičů a podobně, doplňuje Lenka Vodrážková ze společnosti DTZ.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Právo vs. online marketing

  •  
    Jak chránit vlastní značku a obsah.
  • Jak využívat cizí díla pro svoje prezentace.
  • Na co si dát pozor při tvorbě reklamy na internetu.

Více o školení Právo vs. online marketing »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+