Kdo bude na Ostravsku podnikat, jestli dojde uhlí?

Zástupci firem a institucí Moravskoslezského kraje se v pondělí sešli, aby prodiskutovali dlouhodobou perspektivu kraje. Během příštích 20 let by se totiž měly vyčerpat zásoby černého uhlí, což se výrazně promítne do ekonomiky v regionu. Velká část firem v Moravskoslezském kraji má svoji činnost navázanou právě na těžbu uhlí a jakmile dojde, mohly by o práci přijít až desetitisíce lidí.

Pokud nezahájíme těžbu v Dole Frenštát, a to neuděláme bez připravené státní energetické koncepce, která bude určovat směr dalších záměrů v oblasti uhelné politiky státu, tak tady budeme těžit už jen zhruba dvacet let, potvrdil Ján Fabián, ředitele pro rozvoj a strategii společnosti OKD, která v regionu černé uhlí těží.

Všichni diskutující se shodli, že se musí nejprve rozhodnout, co se udělá s uhlím, které leží pod Beskydami. Hlavním odvětvím v kraji by mělo zůstat i v následujících letech hutnictví a strojírenství. Je nezbytné ovšem hutnictví výrazně modernizovat a ekologizovat hutní procesy. Klíčové pro region je rovněž strojírenství ve všech svých odvětvích zejména špičkové know-how uplatnitelné na světových trzích, uvedli účastníci konference ve svých závěrech.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Právo vs. online marketing

  •  
    Jak chránit vlastní značku a obsah.
  • Jak využívat cizí díla pro svoje prezentace.
  • Na co si dát pozor při tvorbě reklamy na internetu.

Více o školení Právo vs. online marketing »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+