Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Klienti BezReklamky.cz mají zastání u Ústavního soudu, poplatky platit nemusí

Autor: 258398
Redakce

Ústavní soud se zastal klienta, který je v soudním sporu s firmou BezReklamky.cz. Jde již o druhý případ.

Firma BezReklamky.cz slibuje lidem výdělek prostřednitcvím reklamních ploch jako je vaše auto nebo dům. Než ale firma začne tyto prostory využívat, musíte zaplatit 890 korun za tzv. uvítací balíček. Poté je nutné firmě platit roční poplatek 3390 korun. To vše ale bez záruky, že vámi nabízené prostory skutečně využije a vy si přijdete na slibované peníze.

Čtěte také: Na zveřejnění fotky zloděje musíte mít jeho souhlas


Autor: 258398

Rozhodnutí okresního soudu v Rakovníku, který řešil spor mezi firmou BezReklamky.cz a jejím bývalým klientem, byl Ústavním soudem zrušen. Podle rozsudku měl klient společnosti zaplatit 4590 korun. Ústavní soud dal ale přednost principu zvýšené právní ochrany spotřebitele. Okresní soudce ve svém rozhodnutí sice uvedl, že existují názory, podle nichž je smlouva, tak jak byla mezi účastníky uzavřena, neplatná, neboť zhoršuje postavení spotřebitele, ale nedokázal odůvodnit, proč se s těmito názory neztotožňuje, uvedl Ústavní soudce Stanislav Balík.

Čtěte také: Způsobil evropský soud převrat ve stahování filmů? Jen bouře ve sklenici vody

Společnost BezReklamky.cz v současné době vede u českých soudů dalších zhruba 13 tisíc podobných soudních sporů. Čtěte více na Lupa.cz

Našli jste v článku chybu?
31. 1. 2015 1:49
Xanax (neregistrovaný)

Konečně trocha spravedlnosti! Je třeba se proti těmto firmám a jejich podvodným praktikám bránit, společnost Bezreklamky cíleně zamlžuje fakta a na své potenciální klienty vyvíjí psychologický nátlak od samého počátku - vše je založeno na podvodu - proti tomu jak se firma na internetu prezentuje, existují osobní zkušenosti mnoha podvedených lidí a v neposlední řadě zkušenosti pracovníků společnosti, kteří procházejí propracovanými školeními, které jim mají pomoci zákazníka "oblbout" a zaujmout n…

22. 5. 2014 10:21
DoG (neregistrovaný)

takhle se nadherne presunuje podnikatelske riziko na jine.. nebo to je primo hlavni prijem - fixed income z troubu co nikdy plochu nepronajmou.. podobny business model je avon, herbalife apod.. vetsina (90%+) distributoru si nikdy nevydela ani na ten "zakladni balicek".

a tady mame presne ten samy trik- "zakladni balicek":)