Konec online pokeru a sázení u zahraničích kanceláří

Prezident Václav Klaus dnes podepsal novelu loterijního zákona, která má posílit práva obcí při rozhodování o umístění hazardu na jejich území. Novela však přináší i další změny, které se do zákona dostaly během jednotlivých čtení ve sněmovně. Ty se dotknou především čím dál více oblíbené karetní hry poker a sportovních sázkařů.

Nově tak bude prakticky zakázáno hraní pokeru na internetu u zahraničních společností a bude se trestat i reklamu na zahraniční herny. Zákon navíc přímo říká, že povolení nemůže získat zahraniční firma a ani česká firma ovládaná ze zahraničí. Od 1.ledna 2012 budou moci čeští občané hrát sázkové hry pouze u herny, kterou provozuje česká licencovaná společnost.

Podle odborníků je však zákon v rozporu s legislativou Evropské unie, jelikož zvýhodňuje české loterijní firmy na úkor zahraničních. Odborníci označují zákon za prolobbovaný tuzemskými sázkovými kancelářemi a tvrdí, že Česku za něj hrozí arbitráže. Čtěte více: Novela loterijního zákona je paskvil prolobbovaný českými sázkovými kancelářemi, tvrdí odborník

3 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 27. 9. 2011 15:12

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Tvorba a šíření videoobsahu

  •  
    Jak vytvořit video a na co si dát pozor
  • Jak ho naplnit vhodným obsahem
  • Kam ho umístit a jak mu získat diváky

Detailní informace o školení Tvorba a šíření videoobsahu »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+