Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Kontrolujte si podlahy. Zakopne a jste měsíc bez zaměstnance

Jana Knížková

Inspektoři práce obcházejí podlahy na pracovištích zaměstnavatelů. Právě úrazy následkem uklouznutí nebo zakopnutí tvoří 25 % z celkové pracovní úrazovosti.

Podlahy na pracovištích jsou jeden z nejčastějších zdrojů pracovních úrazů. Jen za měsíc květen jich Státní úřad inspekce práce evidoval 354. Uklouznutí nebo zakopnutí může zaměstnance poslat do neschopnosti na více než měsíc.

Mohlo by vás zajímat: Zařizujete obchod? Začněte z gruntu, od podlahy


www.isifa.com

Ilustrační obrázek

V tomto roce, v roce 2014, probíhá evropská kampaň v oblasti bezpečnosti práce, která je zaměřená právě na pády pracovníků na rovině. V České republice se kontroloři v rámci kampaně budou věnovat odvětví zdravotnictví, hotelových, restauračních a stravovacích služeb.

Čtěte také: Kdy je možné zaměstnance převést na jinou a méně placenou práci

Inspektoři práce se při kontrolách zaměří například na ověření, zda je podlaha rovná, bez poškození či neznečištěná, zda se na vnitřních komunikacích nevyskytují překážky, zda jsou nebezpečná místa na pracovišti dostatečně osvětlena a označena či zda zaměstnanci používají adekvátní osobní ochranné pracovní prostředky, popisuje Ivona Foltisová z kanceláře generálního inspektora Státního úřadu inspekce práce.

Kampaň s názvem „Uklouznutí nebo zakopnutí na rovině“ předkládá informační materiály, kde se zájemci mohou dočíst například o preventivních nebo právních opatřeních. V ČR se požadavky na pracoviště a pracovní prostředí řídí především nařízením vlády č. 101/2005 Sb, dodává Foltisová.

Na co dbát, aby se předešlo uklouznutí a zakopnutí zaměstnance na pracovišti:

  •  Povrch cest 
  •  Kontaminace a překážky 
  •  Prostředí 
  •  Obuv 
  •  Úklid
 
Našli jste v článku chybu?
12. 6. 2014 22:24
zoro (neregistrovaný)

člověk není stroj ,proto si platí zdravotni,pojištění atd i na straně zaměstnavatele, ale tento pedantský název(jste bez zaměstnance) jasně ukazuje jak jistá takzvaná vedoucí manažerskáa elita cíleně umi zneužívat jakýkoliv typ lidské činosti aby mohla odůvodňovat jakoby timto spůsobem přicházela o své zisky a vnucuje nestranému pozorovateli lživé ukazatele a ůdaje že tyto občasné děje doplácí, tento podnikatel domělé škody ,a vnucuje veřejnosti že zato může podřízený zaměstnanec ůmyslně ,a tako…

22. 6. 2014 21:59
Vincent Vega (neregistrovaný)

Nenapsal bych to lépe. Až si tohle uvědomí a pochopí "obyčejní lidé", možná se tady konečně začne žít trochu lépe. Bohužel, vysvětlit levičákům princip skutečného kapitalismu a potřebu těch zlých, špatných, vykořisťovatelských podnikatelů, je věc zcela nemožná.