Kontrolujte si podlahy. Zakopne a jste měsíc bez zaměstnance

Inspektoři práce obcházejí podlahy na pracovištích zaměstnavatelů. Právě úrazy následkem uklouznutí nebo zakopnutí tvoří 25 % z celkové pracovní úrazovosti.

Podlahy na pracovištích jsou jeden z nejčastějších zdrojů pracovních úrazů. Jen za měsíc květen jich Státní úřad inspekce práce evidoval 354. Uklouznutí nebo zakopnutí může zaměstnance poslat do neschopnosti na více než měsíc.

Mohlo by vás zajímat: Zařizujete obchod? Začněte z gruntu, od podlahy


www.isifa.com

Ilustrační obrázek

V tomto roce, v roce 2014, probíhá evropská kampaň v oblasti bezpečnosti práce, která je zaměřená právě na pády pracovníků na rovině. V České republice se kontroloři v rámci kampaně budou věnovat odvětví zdravotnictví, hotelových, restauračních a stravovacích služeb.

Čtěte také: Kdy je možné zaměstnance převést na jinou a méně placenou práci

Inspektoři práce se při kontrolách zaměří například na ověření, zda je podlaha rovná, bez poškození či neznečištěná, zda se na vnitřních komunikacích nevyskytují překážky, zda jsou nebezpečná místa na pracovišti dostatečně osvětlena a označena či zda zaměstnanci používají adekvátní osobní ochranné pracovní prostředky, popisuje Ivona Foltisová z kanceláře generálního inspektora Státního úřadu inspekce práce.

Kampaň s názvem „Uklouznutí nebo zakopnutí na rovině“ předkládá informační materiály, kde se zájemci mohou dočíst například o preventivních nebo právních opatřeních. V ČR se požadavky na pracoviště a pracovní prostředí řídí především nařízením vlády č. 101/2005 Sb, dodává Foltisová.

Na co dbát, aby se předešlo uklouznutí a zakopnutí zaměstnance na pracovišti:

  •  Povrch cest 
  •  Kontaminace a překážky 
  •  Prostředí 
  •  Obuv 
  •  Úklid
 
2 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 22. 6. 2014 21:59

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení SEO - jak na optimalizaci pro vyhledávače

  •  
    Analýza klíčových slov - kde hledat, jak slova vybrat, jak optimalizovat.
  • Metody linkbuildingu - jak získat zpětné odkazy.
  • Vyhodnocování SEO - nesledujte jen pozice.

Detailní informace o školení SEO »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+