Kouření v restauracích zakázáno nebude. Zákon dnes sněmovnou neprošel

V Poslanecké sněmovně se dnes projednával protikuřácký zákon. K překvapení mnohých sněmovnou neprošel.

Poslanci dnes téměř čtyři hodiny jednali o protikuřáckém zákoně a celé řadě pozměňovacích návrhů. Novelu z pera ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka ale nakonec zamítli. Na schválení zákona chyběly především hlasy poslanců hnutí ANO.

Hnutí ANO porušilo koaliční smlouvu a dalo najevo, že pohrdá prací Poslanecké sněmovny. Budeme požadovat, aby byla svolána koaliční rada, prohlásil na tiskové konferenci místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek.

Již dříve jsme psali: Zákaz kouření nepostihne jen hospody, potopí i řadu čajoven s vodními dýmkami

Tzv. protikuřácký zákon měl zcela zakázat kouření ve vnitřních prostorách provozoven stravovacích služeb. Týká se to barů, restaurací, ale rovněž klubů nebo čajoven. Nereguluje však pouze konzumaci tabákových výrobků, ale i nabídku nealkoholických nápojů, kdy navrhuje, aby restaurace nabízely alespoň jeden nealkoholický nápoj levnější než alkoholický. Součástí je také regulace elektronických cigaret.

Zákon také výslovně udával, že kouřit nebude možné ani ve vnitřním zábavním prostoru, jakým je např. kino, divadlo, či jiný vnitřní prostor po dobu pořádání koncertů, tanečních akcí, apod.

Psali jsme: Protikuřácký zákon udělá z Česka jednu z nejpřísnějších zemí v EU

Už dříve se server Podnikatel.cz obrátil na odborníky s dotazem, zda není stávající podoba zákona příliš přísná. Zákon je v tomto ohledu tedy poměrně přísný a jen stěží si lze představit provozovnu, která by zůstala veřejnosti přístupná, sloužila stále podobnému účelu jako restaurace či hospoda a nespadla pod definici vymezenou tímto zákonem, uvedl Martin Halaj z TaylorWessing e|n|w|c advokáti.

10 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 30. 5. 2016 6:00

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Landing page jako součást inbound marketingové strategie

  •  
    Jak vytvářet landing page do 1 hodiny
  • Jak postavit na nohy vaše současné landing page
  • Jak vyhodnocovat všechny vaše vstupní stránky webu

Detailní informace o školení Landing page jako součást inbound marketingové strategie »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+