KPMG: Investiční pobídky jsou prospěšné, rozhodnutí zachovat je bylo správné

Investiční pobídky jsou prospěšné. Myslí si to investoři ve zpracovatelském průmyslu. Třetina z nich navíc uvedla, že pobídky měly zásadní vliv na jejich rozhodování. Vyplývá to z průzkumu společnosti KPMG Česká republika. O názoru, že jsou investiční pobídky prospěšné, souhlasila většina (71 %) dotazovaných společností.

V otázkách transparentnosti celkového systému investičních pobídek se k nim negativně vyjádřilo 16 procent investorů. V některých ohledech totiž není legislativa zcela jednoznačná, což může zvyšovat nejistotu investorů v období čerpání investičních pobídek. Podíl negativních hodnocení je ovšem velmi nízký, komentuje tuto skutečnost Jan Linhart, partner v oddělení Daňového poradenství společnosti KPMG Česká republika.

Ten zároveň zdůraznil, že z průzkumu vyšlo jednoznačně najevo, že rozhodnutí zachovat investiční pobídky pro průmyslové podniky je správné. Investorů, kteří plánují nové investice, je v současné době podle Linharta málo. O to více je nutné o jejich investice bojovat a udržet pozici atraktivní cílové země. Podporu by měly získat zejména projekty, které mají dlouhodobý potenciál dalšího rozvoje, uzavřel Jan Linhart.

Zdroj: KPMG

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení SEO - jak na optimalizaci pro vyhledávače

  •  
    Analýza klíčových slov - kde hledat, jak slova vybrat, jak optimalizovat.
  • Metody linkbuildingu - jak získat zpětné odkazy.
  • Vyhodnocování SEO - nesledujte jen pozice.

Detailní informace o školení SEO »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+