KPMG zkoumal systémy podpory obnovitelných zdrojů

Průzkum KPMG International se zaměřil na systémy podpory obnovitelných zdrojů energie (OZE) v celkem 18 zemích světa. Průzkum umožňuje rovněž srovnání v současnosti tolik diskutovaných výkupních cen solární energie v ČR a v Německu.

Téma obnovitelných zdrojů energie je podle KPMG bezesporu nezanedbatelným fenoménem současnosti. Donedávna se řešila především otázka podpory ochrany přírody a udržitelného rozvoje ekonomiky, ovšem obnovitelné zdroje energie jsou stále, i přes kontinuální zvyšování jejich efektivity, výrazně dražší než zdroje konvenční. Neobejdou se také bez dodatečné podpory ze strany jednotlivých států.

V Česku je toto téma aktuální zejména v souvislosti s dalším růstem cen elektrické energie kvůli vysokým výkupním cenám elektřiny z fotovoltaiky. Nejen Česká republika, ale i ostatní státy se nyní snaží poučit z doposud získaných zkušeností z počátečních let podpory OZE a zvažují celkovou efektivitu systému. Studie KPMG International dokládá, že cest k efektivní podpoře obnovitelných zdrojů je mnoho. Nemusí se nutně jednat jen o vysoce rentabilní investici pro omezený segment trhu.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení PPC reklamy pro začátečníky

  •  
    Principy fungování PPC reklamy.
  • PPC nejsou jen ve vyhledávačích.
  • Zjednodušte si správu šikovnými nástroji.

Detailní informace o školení PPC reklamy »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+