Hlavní navigace

Kultura & víkend

Miss ČR 2008 (15.3.)

V sobotu v hlavním vysílacím čase ovládne obrazovku TV Nova Miss ČR 2008. Přehlídka hezkých dívek, ale především tvrdý business s krásou. Že je miss výnosný podnik ostatně čerstvě názorně ukázal Miloslav Zapletal. Jak informovaly například Novinky.cz, Zapletal prodal zbytek svého podílu v soutěži podnikateli Janu Moťovskému. Moťovský již dříve koupil 70 % Zapletalovy „missí” firmy a teď již jen dokoupil zbytek. Smlouva mi neumožňuje mluvit o penězích. Můžu prozradit jen tolik, že mi pan Moťovský zaplatil desetimilióny, řekl k prodeji Zapletal. Miss může být dobrou reklamou také pro módní tvůrce. Návrhářka Hana Havelková tak například oblékla pro finálový večer Miss World 2006 Taťánu Kuchařovou, se kterou kontinuálně spolupracuje.

Do divadla

Pražská divadla bojují s penězi. Město ještě nerozdělilo granty a uživit se bez peněz daňových poplatníků dokáže v Česku snad jen hrstka divadelních podnikatelů. A i ti většinou sem tam nějaké městské, krajské či státní finance dostanou, byť na jednotlivé projekty. Například Divadlo Archa s mezinárodní pověstí, žije už třetí měsíc ze soukromých úspor. Jeho schopnost samofinancování je asi 50%, což je v evropském kontextu srovnatelných divadel nebývale vysoké procento. Co se hraje?

Divadlo na Zábradlí - Komplic (18.3.): Inscenace je zajímavá tím, že odborného poradce dělal Jan Kubice a je věnována Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu pod jeho ex-vedením.

Divadlo Archa - Škaredý Josefík (19.3.): Jaroslav Dušek od roku 1981 provozuje improvizační Divadlo Vizita. Názvy vymýšlíme, jen aby bylo co dát do programu a lidé věděli, že pořád nehrajeme to samé, říká Dušek. Jinak není vůbec jasné, co se bude na jevišti dít. Vše vzniká jako originál tady a teď.

Divadlo ABC - Dobře rozehraná partie (15.3.): Jak žít sám a nezpustnout? Komedie o mrzoutovi a statečné hospodyni. Svým způsobem komedie o poměrně náročném podnikání. Po hospodyních je na trhu práce poptávka. Hlavním cílem však bylo a stále je – posunout úklid v myšlení naprosté většiny lidí z popelky, z podřadné a neuznávané činnosti na uznávané odvětví – úklidový obor. Úklid není pouze odstranění viditelného nepořádku. Jde především o údržbu a ochranu svěřených hodnot. Symbolem úklidu již nemůže být pozinkovaný kbelík v ruce zakaboněné uklízečky se šátkem hlavě a vytahanými tepláky. Přichází nové technologie, kde je symbolem mopovací systém a usměvavá paní uklízečka ve slušivém kompletu. Toho lze docílit pouze profesionálním přístupem, deklaruje na svém webu Česká asociace úklidu a čištění založená v roce 1998.

Do galerie

Moravská galerie (MG) v Brně, Místodržitelský palác - Sběratelé a mecenáši II - Buržoazie: Galerie vystavuje kresby ze sbírek dvou právníků a jednoho podnikatele. Arnolda Skutezkého z Rajhradu, advokáta Arthura Feldmanna z Brna a právníka Ludwiga Brülla z Prostějova. Kdo chce do galerie rovnou z obývacího pokoje, pro toho nabízí MG iGalerii on-line.

Na koncert

Divadlo 29 v Pardubicích - MCH Band (21.3.): Mikuláš Chadima tak dlouho měnil názvy svých kapel a uskupení, až mu pro přehlednost zbylo „obchodní jméno”MCH Band. V Pardubicích vystupuje s hostující zpěvačkou Sylvií Krobovou.

Našli jste v článku chybu?
DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

120na80.cz: 5 poporodních problémů a jejich řešení

5 poporodních problémů a jejich řešení

Podnikatel.cz: Prodává přes internet. Kdy platí zdravotko?

Prodává přes internet. Kdy platí zdravotko?

120na80.cz: Bojíte se encefalitidy?

Bojíte se encefalitidy?

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

DigiZone.cz: Sat novinky: Fransat UHD Demo

Sat novinky: Fransat UHD Demo

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

120na80.cz: Jak oddálit Alzheimera?

Jak oddálit Alzheimera?

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Podnikatel.cz: EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

DigiZone.cz: HD programy ČT i v UPC Horizon

HD programy ČT i v UPC Horizon

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Lupa.cz: Insolvenční řízení kvůli cookies? Vítejte v ČR

Insolvenční řízení kvůli cookies? Vítejte v ČR

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

Lupa.cz: Slevové šílenství je tu. Kde nakoupit na Black Friday?

Slevové šílenství je tu. Kde nakoupit na Black Friday?

Vitalia.cz: 9 největších mýtů o mase

9 největších mýtů o mase

Měšec.cz: Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč