Měšec.cz: Kvalifikace absolventů technických a řemeslných oborů je nedostatečná

Česko – německá obchodní a průmyslová komora se rozhodla prověřit, jak jsou absolventi technických a řemeslných oborů na středních odborných školách kvalifikováni a tím připraveni na vstup na pracovní trh. Výsledku uvádí, že žáci nejsou na praxi dostatečně připraveni.

Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK) se rozhodla prozkoumat připravenost žáků vycházejících technické a řemeslné obory středních odborných škol na vstup na pracovní trh. Výsledky ukázaly, že žáci mají nedostatky v praktických dovednostech. Nejtěžší je prý najít dobré pracovníky v oborech jako je obráběč kovů, zámečník a mechatronik.

Aby bylo možné v dalších letech pokrýt potřebu odborných pracovních sil, musí vláda stanovit jasná pravidla spolupráce vzdělávacích institucí s hospodářskou sférou. Jen tak může v ČR pokračovat technologický rozvoj, uvedl Bernard Bauer, výkonný člen představenstva ČNOPK. Dalším nedostatkem je také nedostatečná znalost cizích jazyků a z hlediska přístupu i zodpovědnost za odvedenou práci.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení online marketingu - jak přivádět na web návštěvnost

  • Vyhledavače a PPC kampaně - jak fungují
  • Webová analytika - k čemu jí využít
  • Facebook a další sociální sítě - co a jak komunikovat

Detailní informace o Školení online marketingu »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+