Letečtí mechanici nechtěli nižší mzdy, ČSA jich tak desítky propustí

České aerolinie (ČSA) se dohodly s většinou odborových organizací na snížení mezd na úroveň roku 2008. Na pokles platů přistoupilo zatím sedm z devíti odborových organizací aerolinek. Důvodem pro snížení mezd je celosvětová ekonomická recese, která způsobuje úbytek cestujících. S platy nechtěla jít dolů Odborová organizace leteckých mechaniků, kde proto ČSA plánuje propustit 28 zaměstnanců. Jednání s odbory pilotů stále pokračují.

Od začátku vyjednávání jsme preferovali snižování mezd před propouštěním, řekl viceprezident pro lidské zdroje Dušan Ryban. Vedení společnosti si velmi váží tohoto jistě nelehkého rozhodnutí většiny zaměstnanců a vysoce oceňuje tento krok, který přispěje ke zmírnění dopadů krize na naši společnost, doplnil prezident Českých aerolinií Radomír Lašák.

Aerolinky počítají, že snížení mezd jim sníží náklady o 250 milionů korun v tomto roce. Platy si snížili i členové Představenstva a Dozorčí rady Českých aerolinií, a to o 15 %. Asi stovka manažerů si platy zmrazila už v prosinci roku 2008.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Práce s leady v digitálním prostředí

  •  
    Jaké online kanály používat pro získání leadu
  • Jakým způsobem pracovat s leady
  • Jak vyhodnocovat a optimalizovat efektivitu

Detailní informace o školení Práce s leady v digitálním prostředí »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+