Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Letos zkrachovala už čtvrtá cestovka. Ještě v pátek tvrdila, že nemá problémy

Autor: www.SXC.hu
Redakce

Po úpadku firem CK Bolero tours, Partner Alivia a CK Honza service zkrachovala další cestovka. Ještě v pátek přitom firma tvrdila, že se jí problémy netýkají.

Letos už zkrachovala čtvrtá cestovní kancelář. Po krachu CK Bolero tours, Partner Alivia a CK Honza service vyhlásila včera úpadek cestovní kancelář BEST CHOICE. Cestovní kancelář se specializovala na letecké zájezdy do Egypta, Tuniska a Turecka. Jako důvod úpadku společnost uvedla dlouhodobě klesající poptávka po jejích zájezdech. BEST CHOICE byla dceřinou společností slovenské cestovky BEST REISEN – BEST CHOICE, který vyhlásila úpadek už v pátek. Tentýž den přitom sales manažer společnosti tvrdil, že úpadek cestovní kanceláře na Slovensku se české firmy nedotkne.

Ilustrační obrázek
Autor: www.sxc.hu

Ilustrační obrázek

Zatímco slovenská BEST REISEN – BEST CHOICE patřila mezi středně větší cestovky, její česká dceřinná společnost se řadila mezi menší hráče. Jak uvedla česká CK, aktuálně má v zahraničí maximálně 15 klientů, kteří mají zaplacené zpáteční letenky a pobyt v Tunisku dokončí v řádném termínu. “Úpadek se jich tedy nijak nedotkne a dle vyjádření manažera CK je nebude nutné repatriovat pojišťovnou,” doplnila Kateřina Petříčková, tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

Čtěte také: Vybíráte dovolenou po internetu? Zjistili jsme, co se v této oblasti bude měnit

Podle cestovky je pak prodaných smluv na další zájezdy několik desítek a pojistný limit ve výši 30 milionů korun by měl stačit na 100% pokrytí nároků klientů. Zaměstnanci CK nyní obvolávají své klienty a informují je, jak mají postupovat, cestovní kancelář komunikuje a odpovídá na dotazy klientů, doplnila Petříčková. Všichni klienti se nyní musí obrátit na slovenskou pobočku pojišťovny Kooperativa, u které byla cestovka pojištěná.

Našli jste v článku chybu?
7. 8. 2013 0:25
JKL (neregistrovaný)

To je zase nadpis :-) Každá společnost, i kdyby byla dvě vteřiny před krachem, tak musí tvrdit, že je pevná, stabilní a čekají ji dlouhé roky prosperity... Pokud by totiž problémy přiznala hned, tak hned taky krachuje. Myslíte, že by si někdo něco koupil od krachující firmy?

Stejně jako je normální, že se člověk v průběhu života dostane do situací, kdy jej od smrti dělí jenom vlásek, tak je to stejné i u firem. Neexistuje firma, která by byla pevná a stabilní od svého založení až do dnešních dn…