Hlavní navigace

Lidé málo investují do dalšího vzdělávání. Jazyky opomíjí většina

 Autor: www.isifa.com
Redakce

Přístup zaměstnavatelů k výběru kurzů je značně liberální. Často ale rozhoduje cena kurzu a lidé mnohdy volí jen konkrétní profesní zdokonalení.

Všeobecně známé heslo „Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem“ by se v dnešní době mohlo posunout i do trochu jiné roviny. Nově by mohlo znít „Kolik řečí umíš, tolikrát dostaneš dobrou práci“. Jakzyková vybavenost je jednou z prvních dovedností, které zaměstnavatele zajímají při vstupním pohovoru. Ačkoli je to známá věc, Češi se po jazykové stránce příliš nevzdělávají. Za poslední rok sice podle průzkumu serveru pracovních příležitostí Jobs.cz absolvování jazykového kurzu zvažovalo 73 % lidí, ale jen 27 % pak do kurzu skutečně začala docházet.

 Vypadá to tedy, že neznalost nebo jen nízká úroveň ovládání cizích jazyků Čechům příliš nevadí. Pokud se objeví požadavky na hlubší znalost cizích jazyků u stávajících zaměstnanců, lidé se kromě kurzů poměrně často zdokonalují i samotnou praxí, říká Jan Nehasil ze společnosti LMC

Neznalost jazyků připravuje firmy o obchody

Ilustrační obrázek
Autor: www.isifa.com

Ilustrační obrázek.

Značný počet malých a středních podniků přichází každoročně o obchodní příležitosti v přímém důsledku nedostatečných jazykových a mezikulturních dovedností. Jazyky nejsou nutností pouze v oblasti podpory prodeje a marketingu. Dodavatelské řetězce dnes fungují nadnárodně a v pestrém evropském společenství je alespoň základní znalost angličtiny jedním ze základních stavebních kamenů úspěšné firmy. I u malých společností proto platí přímá úměra mezi investicemi do jazykových strategií, podílem exportu v celkovém prodeji a produktivitou firmy.

Podle studie Evropské komise má ale pouze 48 % všech malých a středních podniků vypracovány formální jazykové strategie na podporu mezinárodní obchodní činnosti. Téměř 40 % malých a středních podniků dokonce nemá vícejazyčné internetové stránky.

Sázíme na odborné vzdělávání 

Mnohem lepší situace je u ostatních kurzů. Zájem o školení a semináře projevuje 83 % dotázaných a alespoň 59 % lidí v minulém roce nějaký vzdělávací kurz navštívilo. Není to ale jen tím, že zaměstnanci nemají zájem o jazyky, ale odborné dovednosti. Svou roli v tom hrají také zaměstnavatelé. A to velice podstatnou. Mnohem větší počet firemních příspěvků směřuje do nejazykové oblasti. Na jejich úhradách se firmy zcela či částečně podílejí v 74 % případů. Plnou úhradu poskytuje 64 %, částečná pak 10 % subjektů, dokládá Tomáš Ervín Dombrovský, analytik společnosti LMC. 

V porovnání s tím na jazykové kurzy zaměstnavatelé přispívají jen v 58 % případů. Přestože firmy zcela nebo zčásti většinu školení hradí, pro 72 % zaměstnanců je cena kurzů velice důležitá. Celá třetina těch, kteří se žádného kurzu za poslední rok nezúčastnili, uvádí, že cena byla v jejich případě dokonce hlavní překážkou. Na druhou stranu existuje také skupina lidí, která do svého vzdělávání investuje vysoké částky. Více než 15 000 Kč ze svých prostředků za nejazyková školení utratilo 5,8 % zaměstnanců, za ty jazykové pak 4,9 % lidí. 

Jak bylo zjištěno na serveru Jobs.cz, zaměstnavatelé ve většině případů zasahují do výběru kurzů, jsou ale v tomto ohledu poměrně liberální. Pouze 24 % z nich kurz přímo určí a dalších 31 % omezuje pole výběru. Skoro polovina lidí v zaměstnaneckém poměru má pak při výběru kurzu zcela volnou ruku. Výsledky průzkumu ukazují, že firmy dávají svým zaměstnancům poměrně velkou svobodu ve volbě oblasti, v níž se chtějí vzdělávat a absolvování školení řídí spíše prostřednictvím rozpočtů, doplňuje Jan Nehasil.

Našli jste v článku chybu?
Podnikatel.cz: Dárkové poukazy. Vaše byznys výhra

Dárkové poukazy. Vaše byznys výhra

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Jak vymáhat výživné zadarmo?

Jak vymáhat výživné zadarmo?

Podnikatel.cz: EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Vitalia.cz: Jedlé kaštany jsou trpké, je třeba je tepelně upravit

Jedlé kaštany jsou trpké, je třeba je tepelně upravit

Lupa.cz: Proč firmy málo chrání data? Chovají se logicky

Proč firmy málo chrání data? Chovají se logicky

Vitalia.cz: V SAPĚ našli nelegální porážku kachen

V SAPĚ našli nelegální porážku kachen

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Podnikatel.cz: Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Lupa.cz: Proč Stream netočí jen Kancelář Blaník?

Proč Stream netočí jen Kancelář Blaník?

Podnikatel.cz: Italové dělají mozzarellu z mléka z Česka

Italové dělají mozzarellu z mléka z Česka

Vitalia.cz: 9 největších mýtů o mase

9 největších mýtů o mase

Podnikatel.cz: Dva doklady netřeba, dejte to na účtenku k EET

Dva doklady netřeba, dejte to na účtenku k EET

Vitalia.cz: Perníčky: na uležení i hned měkké

Perníčky: na uležení i hned měkké

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Vitalia.cz: Formičky naší babičky: Jak se zbavit rzi

Formičky naší babičky: Jak se zbavit rzi