Lidé očekávají bezhotovostní éru

Svět pomalu a jistě přechází k bezhotovostním platbám. Možná není vzdálenou budoucností doba, kdy peněženky už nebudeme potřebovat. Čím dál častěji totiž lidé využívají debetní a kreditní karty, či další technologie umožňující placení jako jsou třeba mobilní telefon, či přívěšek na klíče. Většina lidí je přesvědčena, že hotovosti brzo odzvoní. Vyplynulo to z průzkumu, který pro MasterCard Worldwide realizovala agentura KRC Research.

Šetření bylo zaměřeno na zhodnocení postojů a názorů na používání hotovosti v porovnání s ostatními platebními metodami. Průzkum uskutečněný ve třinácti zemích ukázal, že většina (56 %) dotázaných je přesvědčena, že je před námi doba, kterou by bylo možné nazvat bezhotovostní érou. Respondetni se shodli, že u sebe neradi nosí velké částky v hotovosti (75 %). Zvyklosti nakupujících, jako například neochota stát ve frontě na malý nákup déle než deset minut, jen podporují celosvětový nástup bezhotovostních platebních metod. Pouze jedna pětina spotřebitelů je dle průzkumu ochotná čekat ve frontě na nákup v hodnotě pod 25 dolarů (zhruba 450 Kč) více než deset minut.

Téměř polovina respondentů (49 %) by ráda používala bezkontaktní kartu, pokud by ji jejich banka vydávala. Nejvíce z těch, kteří by používali bezkontaktní kartu, uvedlo pohodlnost platby jako největší přínos takové technologie. Další výhody spatřovali především v bezpečnosti, rychlosti a snadnosti. Bezhotovostní platby by také více uvítaly ženy, které u sebe nechtějí nosit větší obnosy peněz.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Tvorba a šíření videoobsahu

  •  
    Jak vytvořit video a na co si dát pozor
  • Jak ho naplnit vhodným obsahem
  • Kam ho umístit a jak mu získat diváky

Detailní informace o školení Tvorba a šíření videoobsahu »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+