Limit pro registraci k DPH asi zůstane na milionu

Strašák v podobě zúžení skupiny podnikatelů neplatících DPH je ještě daleko. Díky nespuštění jednoho inkasního místa se navrhuje ponechat milionový limit.

Od ledna 2015 má být zúžen limit pro přihlašování k dani z přidané hodnoty. Místo současné výše obratu 1 milion korun se má povinným plátcem DPH stát každý, kdo překročí hranici 750 000 korun. Tato úprava ale zřejmě vstoupí v platnost později než je plánováno. V připomínkovém řízení je totiž novela zákona o DPH a v ní se navrhuje, aby byl milionový limit ještě zachován. Souvisí to s tím, že se k 1. lednu 2015 nespustí takzvané jedno inkasní místo. Pokud bude návrh schválen, bude i nadále platit, že plátcem DPH stává osoba povinná k dani při překročení limitu obratu 1 milion korun za předchozích nejvýše 12 kalendářních měsíců.

Připomeňte si: Už letos dobře počítejte, od příštího roku vám hrozí placení DPH

Ilustrační obrázek
Autor: www.isifa.com, podle licence: Rights Managed

Ilustrační obrázek.

Pokud dojde k překročení limitu obratu, dnes i po Novém roce jednoho milionu korun, subjekt musí podat přihlášku k registraci svému místně příslušnému finančnímu úřadu do 15-ti dnů od konce měsíce, v němž byl limit překročen a plátcem DPH se stává od prvního dne třetího měsíce následujícího po překročení limitu obratu. Zdaňovací období pro plátce DPH s obratem za předcházející kalendářní rok do 2 milionů je kalendářní čtvrtletí.

Psali jsme: Ohlášené daňové změny se nekonají, některé přijdou s ročním zpožděním

2 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 1. 7. 2014 22:06

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení online marketingu - jak přivádět na web návštěvnost

  • Vyhledavače a PPC kampaně - jak fungují
  • Webová analytika - k čemu jí využít
  • Facebook a další sociální sítě - co a jak komunikovat

Detailní informace o Školení online marketingu »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+