Malí a střední podnikatelé dostanou na inovace 1,74 miliardy korun. A šanci mají další

Malí a střední podnikatelé dostanou na 105 inovačních projektů celkem cca 1,74 miliardy korun z první výzvy programu Inovace – Inovační projekt, který je součástí Operačního programu Podnikání a inovace. Celkem do první výzvy programu poslali malí a střední podnikatelé 209 žádostí a žádali asi o 3,4 miliardy korun.

Zároveň již mohou podnikatelé od poloviny července až do 30. září do 18 hodin podávat žádosti do druhé výzvy tohoto programu, informuje agentura CzechInvest, která žádosti přijímá. V rámci druhé výzvy dostanou projekty podporu celkem 2 miliardy korun. Druhá výzva již je navíc určená nejen pro malé a střední, ale také velké firmy. Dotace je určená především na pořízení moderních strojů, zařízení, know-how nebo licencí, které jsou pro realizaci inovačních projektů nezbytné.

Díky dotacím určeným na realizaci vybraných projektů je podporován růst inovačního potenciálu podnikatelského sektoru, čímž se zároveň zvyšuje jeho konkurenceschopnost v Evropě i ve světě, myslí si Jiří Nykodým, náměstek generální ředitelky agentury CzechInvest.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Obsahová strategie a content marketing

  •  
    Proč je obsahový marketing výrazným trendem.
  • Jak navrhnout užitečnou obsahovou strategii.
  • Jak zlepšit workflow a výsledky copywritingu.

Detailní informace o školení content strategy »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+