Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Maloobchod budoucnosti? Méně personálu a prodej přes internet

Jak bude vypadat malobchod v letech 2012 až 2015? Společnost Visa Europe zadala na toto téma průzkum u britského Centra pro výzkum maloobchodu. Průzkumu se zúčastnilo 300 velkých a středněvelkých maloobchodních řetězců ve Francii, Německu, Itálii, Nizozemsku, Norsku, Švédsku a Velké Británii.

Podle představitelů maloobchodních řetězců budou 90 procent obratu tvořit nákupy přes internet. Více jak dvě třetiny respondentů se také domnívají, že budou běžně nabízet zboží právě přes internet. Prodávat se bude ve větších obchodech s menším počtem prodavačů, vzroste význam elektronických plateb a nových technologií. Trendem bude také větší důraz kladený na ekologii – například méně obalů a odpadů.

Studie ukazuje, že obchod budoucnosti se ponese ve znamení široké škály technologií, které budou mít společný cíl – vytvořit zákazníkovi větší pohodlí, odlišit se od konkurence a dosáhnout tak většího obchodního úspěchu, řekl ke zjištěním Kevin Smith, viceprezident společnosti Visa Europe.

Našli jste v článku chybu?
1. 7. 2008 19:56
Obyvatel (neregistrovaný)
Tohle je typicky "managersky" pohled z mrtveho kancelarskeho ghetta nekde v centru metropole. Zkuste se ovsem podivat na obraz soucasne ceske vesnice a aplikujte na to tyhle predstavy :-) Pro zacatek by nebyl spatny test, jak se da v techto mistech platit napriklad platebni kartou. Nemyslim kde to maji napsane, ale kde se skutecne tak da zaplatit ;-)