Manažeři přestávají věřit euru

Téma třetina vrcholových manažeřů v Evropsě a na Blízkém východě má pochybnosti o budoucnosti jednotné evropské měny. Navíc podle celé třetiny českých manažerů, euro možná v současné podobě nepřežije následujících pět let. Vyplývá to z aktuálního průzkumu sítě poradenských společností KPMG.

Podle výzkumu navíc klesá důvěra i v eurozónu. Evropa už není podle respondentů hodnocena jako ekonomická a politická velmoc. Podle téměř dvou třetin dotázaných (64 procent) totiž Evropa postupně ztrácí na významu a její postavení bude v horizontu dalších desetiletí klesat. V Česku tento názor zastává dokonce 73 procent respondentů.

I přesto mezi vrcholovými manažery převažuje názor, že euro přežije a bude existovat i v roce 2016. Zajímavé je, že řada dotázaných (13 procent) nemá na budoucnost jednotné evropské měny vyhraněný názor, komentuje výsledky průzkumu Jan Žůrek, řídící partner společnosti KPMG Česká republika. Připouští ale že by měla Evropa i přesto změnit svůj přístup: Měla by se naučit žít střídměji, více zvažovat efektivitu a úspory. Změny se tak patrně nevyhnou ani jednotné evropské měně, ani formě poskytování dotací v eurozóně, uzavřel Žůrek.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení App Store optimalizace

  •  
    Jak dostat svou mobilní aplikaci mezi lidi
  • Jak na akvizici uživatelů mobilních aplikací na českém i světovém trhu
  • Jak správně spustit, propagovat, měřit a vyhodnotit svoji aplikaci v Google Play i v Apple App Store

Detailní informace o školení App Store optimalizace »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+