Máte nárok na daňové zvýhodnění na dítě, pokud studuje dálkově? Radí odborník

Pro nárok na daňové zvýhodnění na dítě je nutné splnit jisté podmínky. Lze uplatnit tuto slevu v případě kombinovaného studia potomka? Ptali jste se v poradnách

Server Podnikatel.cz nabízí svým čtenářům Odborné poradny, ve kterých radí odborníci z různých oblastí podnikání. Od právní problematiky, po otázky kolem startu podnikání. Nechybí také odborník, který radí ve věcech týkajících se daní.

Otázka čtenáře: 

Dcera studuje v kombinované formě na vysoké škole a k tomu začala pracovat na hlavní pracovní poměr. Má úlevu na poplatníka. Mám stále jako rodič nárok na úlevu na dítě?

 

Potřebujete radu od odborníka? Využijte našich odborných poraden.

Odborník radí: 

Zákon o daních z příjmů uvádí, že daňové zvýhodnění (slevu na dítě) lze uplatnit na dítě žijící s poplatníkem ve společně hospodařící domácnosti, pokud se dítě soustavně připravuje na budoucí povolání, a to až do dovršení věku 26 let nebo až do dovršení věku 28 let po dobu prezenční formy studia v doktorském studijním programu. Přičemž příprava na budoucí povolání se posuzuje dle zákona o státní sociální podpoře.

Dle tohoto zákona není u studentů vysokých škol rozhodující, zda jde o prezenční či kombinovanou formu studia. Omezení při výkonu výdělečné činnosti při dálkové či kombinované formě studia se vztahuje pouze na studenty středních škol.

Pokud tedy vaše dcera studuje vysokou školu v kombinované formě studia, a to v bakalářském, magisterském nebo doktorském studijním programu, je toto studium považováno za soustavnou přípravu na budoucí povolání. Můžete si tedy uplatňovat daňové zvýhodnění na vyživované dítě až do dovršení 26 let věku dítěte a zároveň si vaše dcera může u zaměstnavatele uplatňovat kromě základní slevy na poplatníka také slevu z titulu studia, a to rovněž až do dovršení věku 26 let.

2 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 29. 8. 2016 11:45

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Měření a vyhodnocování kampaní

  •  
    Jak připravit a plánovat kampaně
  • Jak vyhodnocovat a využít důležité metriky
  • Jak to dělat u různých obchodních aktivit

Detailní informace o školení Měření a vyhodnocování kampaní»

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+