McAfee varuje: Kybernetických útoků přibude

Počítačové sítě vlád a finančních trhů nejsou dostatečně zabezpečeny proti kybernetickým útokům. Uvádí se to ve výroční zprávě americké společnosti McAfee, podle níž se kybernetická špionáž stane hlavní bezpečnostní hrozbou roku 2008.

S odvolání na data z NATO, FBI a od odborníků z předních organizací a univerzit varuje výroční zpráva především před útoky na bankovní on-line služby, které by mohly ohrozit důvěru veřejnosti v on-line bankovnictví a zbrzdit elektronický obchod. Podle informací NATO přibude v příštím roce i útoků na weby státní správy podobné těm v Estonsku. Tradiční obranná opatření se při útocích v Estonsku ukázala pro ochranu kritické státní infrastruktury nedostatečná. Použití botnetů (sítí infikovaných počítačů) nepřekvapilo, ale míra komplexity útoků a jejich koordinace byla novinkou. Šlo o sérii pečlivě načasovaných útoků vedených s použitím různých technik a zaměřením na konkrétní cíle, uvádí se ve zprávě.

Kybernetická špionáž podle společnosti McAfee ohrožuje už 120 zemí světa. Řada útoků na webové sítě má podle zprávy své kořeny v Číně, přičemž Peking se veřejně přiznává k tomu, že kybernetickou špionáž provádí.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení e-mail marketingu

  •  
    Jak získat e-mailové kontakty
  • Jak udělat e-mailing více relevantní
  • Jak zavést automatizované kampaně

Detailní informace o školení e-mailingu »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+