Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Milion pro mladé začínající zemědělce

Zemědělství je oblastí, kde je velmi vysoký průměrný věk. Více než polovina zemědělců je starší pětačtyřiceti let. Evropské dotační programy, podpora vlády a Společnost mladých agrárníků by mohla tento stav postupně změnit.

Dvě stě mladých zemědělců získá do začátku podnikání milion korun. Jedná se o program ze tří čtvrtin financovaný Evropskou unií, jež podporuje nástup mladých lidí do zemědělství. Zájemce o zemědělství musí být mladší čtyřiceti let a nesmí podnikat v oboru déle jak 16 měsíců. Žadatelé mohli nyní aktuálně podávat žádosti do začátku března. Tím se zavázali podnikat v zemědělství minimálně pět let a dokládají po tuto dobu dosažené příjmy, vysvětluje prezident Společnosti mladých agrárníků Petr Mareš. Peníze z programu může zemědělec využít k nákupu investic potřebných při zahájení činnosti, například k nákupu zemědělské půdy, výstavbě či rekonstrukci staveb nebo nákupu strojů.

Našli jste v článku chybu?
18. 3. 2011 9:37
ulle (neregistrovaný)
Bohužel si toto způsobují zemědělci sami, že pořád naříkají. Jednou jsem se dal na hospodaření, tak musím počítat s nepřízní počasí. Vždycky to tak bylo a bude. A dotace by se měli zrušit, ale v celé EU. JInak nelze konkurovat. A to by musel zase zákazník pořádně zaplatit za produkty. Mléko za 30 a chleba za 60 Kč. Dotace snižují cenu potravin pro spotřebitele. Tak už to je v Evropě uměle nastaveno. Tak si vyberte.
30. 7. 2011 11:03
normální (neregistrovaný)
co bys asi tak jedl, chytráku, si to zemědělství zkus a pak kritizuj, podotýkám, že nejsem zemědělec, ale na rozdíl od tebe vím, o čem mluvím.