Ministerstvo financí nabízí firmám velkou IT zakázku

Ministerstvo financí (MF) hledá firmu, která dokáže nově vybudovat státní pokladnu a také vytvořit centrální účetní systém pro státní pokladnu, kterou ročně protečou dva biliony korun. Vítěz vzejde z výběrového řízení, které vyhlásí MF v druhé polovině května a poskytne zadávací dokumentaci, uvedl pro Hospodářské noviny šéf projektu státní pokladny Pavel Nevšímal.

V tomto výběrovém řízení budou firmy soutěžit vlastně o celou státní pokladnu. Podle Pavla Nevšímala půjde o dvojnásobnou zakázku oproti té, kterou MF zrušilo na začátku února. Zrušené výběrové řízení se týkalo pouze rozpočtového systému.

Podle MF by měl tento obří tendr přijít až na 2,5 miliardy korun. Celá suma ale není pouze pro jednoho dodavatele. Jsou do ní také započítány zakázky pro právní pomoc, školení a projektového manažera, dodává Pavel Nevšímal. Hlavními kritérii bude při výběru určitě cena, kterou firmy nabídnou, a po té také rychlost, za kterou dokáží nasadit nový systém pro státní správu do provozu. Podle Nevšímala je pravděpodobné, že zakázku by mělo dostat více firem. Dalším kritériem pro firmy bude to, aby měly s podobnou zakázkou zkušenost již ze zahraničí.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Tvorba a šíření videoobsahu

  •  
    Jak vytvořit video a na co si dát pozor
  • Jak ho naplnit vhodným obsahem
  • Kam ho umístit a jak mu získat diváky

Detailní informace o školení Tvorba a šíření videoobsahu »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+