Ministerstvo se zaměřuje na nelegální zaměstnávání

Ministerstvo práce a sociálních věcí se zaměřilo na boj proti nelegálnímu zaměstnávání cizinců. Až 68 % kontrolovaných agentur práce porušilo v roce 2009 pracovněprávní předpisy. A to v oblasti zaměstnávání cizinců (mimo EU/EHP a Švýcarsko).

Horkým tématem je bezpochyby přísnější kontrola a regulace ´zprostředkova­telských´ agentur v oblasti zaměstnávání cizinců, sděluje ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek. Ministerstvo hodlá zvýšit odpovědnost agentur za pobyt a pracovní činnost cizince na území ČR. Zaměřit se musíme zejména na zamezení korupce v oblasti imigrace, nadbytečnou byrokracii a v neposlední řadě také na potírání zneužívání postavení zahraničních pracovníků na trhu práce, dodává Drábek. Proto budou kontroly zaměřené na nelegální zaměstnávání posíleny.

Úřady práce v loňském roce prověřily 674 agentur a uložily jim 153 pokut. Oblastní inspektoráty práce provedly 85 kontrol agentur práce a v přímé souvislosti s nimi 72 kontrol u jejich uživatelů. Kontrolní útvary úřadů práce provedly 1 898 kontrol u zaměstnavatelů. 401 z nich nelegálně zaměstnávalo zahraniční pracovníky.

Poradna – pokud si nevíte rady

Další poradny Nové téma

Školení: Online Public Relations aneb PR sociálního věku

  •  
    Jak se liší digitální PR oproti klasickému PR.
  • Jak tvořit tiskové zprávy.
  • Jak monitorovat a vyhodnocovat PR.

Detailní informace o školení s Danem Dočekalem »

Sledujte Podnikatel.cz

Facebook Twitter Google+