Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Mobbing musí být ukončen ihned v jeho počátku

Autor: 258398
Lucie Domanská

Každá situace má svůj průběh. Některá může stejně rychle skončit, jako začala. Další se vyvíjí pomalu a nenápadně, jiná rychleji či bolestivěji. V každém případě mobbing, pokud není utnut hned v počátku, končí téměř vždy stejně... A jaký bude mít vliv na oběť, záleží na ní. Na tom, jak je silná nebo jak rychle dokáže utéct. Nikdy ale nikdo nevyhraje a „ztráty“ mohou být velké na všech stranách.

Fáze mobbingu

Stejně jako „klasická šikana“ začíná nenápadně a ne moc nebezpečně, až se postupně vystupňuje k extrému, tak je na tom i mobbing. Podle dostupných zdrojů je možné průběh celého procesu shrnout do 4 fází:

1. fáze – vcelku neškodné legrácky, drobné neomalenosti a sprosťárničky, které znejistí postiženou osobu, a ta se stane terčem jednoho, ale většinou několika kolegů. Pokud tento konflikt nebude vyřešen, získávají tzv. silnější převahu a mají navrch. Zde pak končí veškerá legrace a mobbing se může rozjet naplno.

2. fáze – zde již má psychoteror dveře otevřené – co předtím fungovalo pouze jako „šeptaná“, přeroste v cílený psychoteror. Kolem oběti je budována jakási neviditelná zeď, takže se ocitá v sociální izolaci. Všechny ústrky jsou již záměrné a plánovitě připravené s cílem někoho poškodit. V této fázi rapidně klesá sebedůvěra oběti, dochází ke zhoršení psychického stavu, prudce klesá i její pracovní výkonnost a neustálé psychické napětí dělá z člověka opravdu problémovou osobnost.

3. fáze – do hry vstupuje šéf – např. „chování“ oběti se stává předmětem zájmu nadřízeného – časté zdravotní neschopnosti, snížení pracovního výkonu, neustálé konflikty, chyby, omyly, atd. je nutné řešit.

Často se upozorní oběť na sebe sama tím, že si přímo šéfovi přijde stěžovat na vztahy na pracovišti. Ovšem člověk pod tlakem hromadí chyby a to je to, co šéf „vidí“, takže se sám proti oběti postaví a nezajímá ho (či ani dokonce nenapadne), že do tohoto stavu byl člověk doslova vehnán.

Někdy se snaží zoufalá oběť hledat pomoc venku, třeba i prostřednictvím médií – což většina organizací toleruje samozřejmě jen zřídka, takže je tato osoba nakonec označena jako černá ovce, která zhoršuje vztahy na pracovišti a která není loajální ke své společnosti.

Content 2017 - tip Footshop

4. fáze – vyloučení oběti z kolektivu, firmy či organizace – buď je tato osoba převedena na jiné oddělení či středisko, což bývá méně časté, nebo přímo přinucena firmu opustit.

Důsledky mobbingu

Oběti mobbingu bývají vystaveny obvykle velké stresové zátěži, která může končit vážnou nemocí či dokonce až sebevraždou. Dokonce každý pátý pokus o sebevraždu je způsoben špatnými vztahy a problémy na pracovišti. Zároveň i statistika šancí mobbovaného vůči mobberovi mluví zcela jasně – 1:50. Tedy z 50 mobbovaných jich 49 odejde pryč ze zaměstnání, pouze 1 „to“ ustojí a buď se zřejmě podřídí a pokojně snáší všechna příkoří nebo dojde k nastolení pořádku, změně firemní kultury apod.

Ovšem odchodem mobbovaného zaměstnance celá situace nekončí. Ne zřídka se stává, že mobber ve svém teroru pokračuje dál nebo dokonce se sám stává mobbovaným. V každém případě na tom ve svém důsledku tratí společnost. Může přijít o skvělé pracovníky a navíc může zároveň ztratit dobrou pověst, takže žádný odborník v ní už nebude chtít pracovat.

Našli jste v článku chybu?
18. 12. 2011 6:47
trec (neregistrovaný)

Pracuji u zname firmy tricet let.Setkal jsem se s nekolika typy vedoucich pracovniku a vetsinou znam i jejich charaktery.Nekteri proti me nepratelsky postaveni odesli do duchodu,nekteri zustavaji.Znam vsak i nektere "normalni" pracovniky v rizeni podniku. Asi deset let proti me jeden vystupuje se stridavym uspechem,aniz bych vedel proc.Sam mel nekolik problemu,urcite i psychickych.V posledni dobe se opet dostava k moci a zdalky ridi naseho vedouciho projektu.Prisel jsem o nocni priplatky,znemozn…

23. 2. 2011 22:57
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Nedávno jsem se setkal s tzv mobbingem,když jsem chvilku dělal u T-Mobilu operatora,sice brigádně,ale po milém pohovoru s pani v kanceláři mě čekalo ,,zaškolení´´ kdy mi od vedoucí byl dán papír s informacemi a dostal jsem instrukce si je podle sebe upravit,druhý den mi bylo zběžně ukázaný jak se přihlašovat do systému s tim,že na podstatnou část fungování systému jsem si musel přijít sám už během práce ,nikdo mi neřekl o jedný podstatný věci ohledně adminstrativy ,kterou mám dělat a bylo mi na …